Proste wróżby andrzejkowe nie tylko dla dzieci. Przygotujesz je w kilka minut

Andrzejkowe wróżby kojarzą ci się tylko z laniem wosku przez dziurkę od klucza? Znamy kilka prostych oraz szybkich w przygotowaniu zabaw, które świetnie sprawdzą się nie tylko w przypadku dzieci, ale i dorosłych.

Choć wiele osób andrzejki świętowało już w ubiegły weekend, to wigilia św. Andrzeja tak naprawdę przypada w nocy z 29 na 30 listopada. Jest to świetna okazja do zorganizowania zabaw w gronie najbliższych. Znamy kilka prostych i szybkich w przygotowaniu propozycji idealnych na wieczór. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Makijaż na andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Doda "Najpiękniejsza" Doda pozuje na tle rajskich widoków w wyciętym topie

Wróżby andrzejkowe dla dorosłych. Prosta zabawa z fusami 

Chcecie zabawić się w "odczytywanie przyszłości"? W tym celu przydadzą się fusy po kawie lub liściastej herbacie. Po wypiciu napoju wystarczy przekręcić trzykrotnie filiżanką w ruchu przeciwnym do wskazówek zegara. Wówczas można zostawić fusy na dnie lub też odwrócić filiżankę spodem do góry. Powstały kształt możecie wspólnie spróbować zinterpretować. 

Nowoczesne wróżby andrzejkowe. Wykorzystaj książkę 

Kolejnym pomysłem na wspólne spędzenie andrzejkowego wieczoru jest "przepowiednia z książki". Wystarczy wziąć dowolną książkę, otworzyć ją i przeczytać pierwsze słowo lub fragment, który wpadnie nam w oko. Dana sentencja (oczywiście z przymrużeniem oka) ma być wskazówką, czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie bądź też jak rozwiązać nurtujący nas problem. 

krótkie fryzury Modne krótkie fryzury dla 50-latki 2022. Podkreślają urodę i odmładzają

Łatwe wróżby andrzejkowe. Przyda się jabłko 

Poza wróżbami z woskiem jednym z popularniejszych zwyczajów jest zabawa z jabłkiem. Należy obrać owoc w taki sposób, aby obierek był jak najdłuższy. Mówi się, że osoba, której skórka nie rozpada się i będzie najdłuższa ze wszystkich, będzie miała najwięcej szczęścia w miłości. Następnie można obierek rzucić za plecy i sprawdzić, w jaki ułoży się kształt. Ma to oznaczać pierwszą literę imienia przyszłego partnera. 

Więcej o: