Zblenduj te owoce i zalej nimi toaletę. Po nocy smród i osad z kamienia znikną na długo

Czym myć toaletę, by była higienicznie czysta? Nie potrzebujesz do tego żrących detergentów. Z pomocą domowych metod w prosty sposób pozbędziesz się bakterii, nieestetycznych zacieków i kamienia, a przy tym zyskasz przyjemny zapach. Potrzebujesz jedynie kilka sztuk tego owocu.

W toalecie gromadzi się wiele bakterii i zarazków, a ponadto często osadza się kamień. Jej czyszczenie nie należy do najprzyjemniejszych, jednak jest niezbędne, czy utrzymać higieniczną czystość. Na szczęście istnieje prosty, domowy sposób, dzięki któremu nie tylko pozbędziemy się drobnoustrojów oraz zacieków, ale zyskamy także piękny zapach. A to wszystko bez szorowania.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Niezawodny i tani sposób na czystą toaletę. Sięgnij po popularny owoc

Toaleta to miejsce, z którego korzystamy każdego dnia. Warto zadbać, by była czysta i zadbana. Na szczęście nie potrzebujesz drogich i żrących detergentów, by tak się stało. Postaw na naturalne sposoby, które są równie skuteczne, a przy tym zdecydowanie tańsze i bardziej ekologiczne. Wystarczy, że sięgniesz po limonkę.

Wystarczą 4 limonki, by twoja toaleta była lśniąca i zdezynfekowana

Limonka nie tylko jest smaczna oraz pięknie i orzeźwiająco pachnie, ale przede wszystkim wykazuje działanie dezynfekujące oraz zwalcza bakterie, co jest szczególnie istotne w czyszczeniu muszli klozetowej. Co więcej, pomoże pozbyć się zacieków oraz osadzającego się kamienia. Nie można zapomnieć, że jest niedroga, łatwodostępna i zupełnie bezpieczna dla naszego zdrowia. Do wyczyszczenia toalety będziesz potrzebować jedynie skórek z 4 sztuk. 

Jak wyczyścić toaletę przy pomocy limonki? To banalnie proste

  1. Wyciśnij limonki, a sok, który uzyskasz, odstaw. Spokojnie możesz użyć go do innych celów, gdyż w sprzątaniu toalety potrzebne będą jedynie skórki.
  2. Limonkowe skórki pokrój na drobne kawałki, włóż do blendera, zalej niewielką ilością wody i zblenduj.
  3. Dodaj następną porcję wody, tak by całość miała ok. 700-800 mililitrów objętości.
  4. Odstaw na kilka minut.
  5. Dokładnie przecedź.
  6. Wodą ze skórek limonki zalej wnętrze muszli klozetowej i zostaw na noc.
  7. Rano przemyj szczotką do WC i spuść wodę.

Dzięki temu prostemu trikowi twoja toaleta będzie nie tylko odkażona, ale także lśniąca i przede wszystkim pachnąca. 

Więcej o: