Przypinasz klucze do kluczyka z zapłonem? To błąd, za który możesz słono zapłacić

Trzymanie wszystkich kluczy w jednym pęku to niezwykłe ułatwienie dla wielu osób. Zdarza się, że trzymając wszystko w jednym miejscu, gwarantujemy sobie zmniejszenia ryzyka ewentualnej zguby. Czy umieszczenie w jednej gamie klucza od zapłonu z pozostałymi jest dobrym pomysłem? Okazuje się, że to błąd, który może mieć opłakane konsekwencje.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ogromne pęki kluczy mają jedną, niewątpliwą zaletę. Zawierają wszystkie potrzebne elementy, które ciężko jest przeoczyć. Negatywnym aspektem jest przede wszystkim ciężar. Okazuje się, że zestawienie kluczy do zapłonu z pozostałymi np. od mieszkania itd. nie jest najlepszym rozwiązaniem. Poznaj małoznane konsekwencje.

Zobacz wideo Jak uniknąć zbrylania cukru? Kluczem odpowiednie przechowywanie

Nie wieszaj kluczyków do samochodu z innymi kluczami. To błąd!

Wiele osób przypina swoje klucze do samochodu do pozostałego pęku kluczy. Wszystko znajduje się na jednym wielki breloku. Okazuje się, że to błąd, który może wiele kosztować i skończyć się wizytą w zakładzie mechanicznym. Cała gama kluczy znajdująca się na jednym breloku nie tylko wygląda imponująco, ale również sporo waży.

Wkładając jeden z nich do stacyjki swojego pojazdu, możesz uszkodzić delikatne elementy wewnętrzne stacyjki. Nie jest ona przystosowana do dużego ciężaru. Miej świadomość, że każdy manewr na drodze może przyczynić się do zużywania delikatnego wnętrza stacyjki w aucie. W perspektywie czasu może się zdarzyć, że któregoś dnia pojazd zgaśnie ci w połowie jazdy lub nie będziesz w stanie go odpalić.

Czy zostawiasz klucze w drzwiach? Rozwiewamy wątpliwości

Z pozoru oczywiste dla wielu osób wydaje się, że włożenie czegoś z drugiej strony utrudni złodziejowi działanie, jeżeli znajduje się tam bariera w postaci klucza. Wcale nie! Może to stanowić pomoc dla intruza. Pozostawienie klucza w zamku, wpłynie na to, że wewnętrzne wypustki cały czas są pełne i nie ma konieczności ich blokowania. Wystarczy, że włamywacz przekręci urządzenie i ma już dostęp do mieszkania.

Więcej o: