Wymieszaj dwa składniki i wsyp do zatkanego zlewu. Niezawodny trik szybko rozwiąże problem

Zatkany zlew lub prysznic to problem, z którym boryka się wiele osób. Resztki jedzenia, włosy i brud nie dość, że nie spływają, to jeszcze z czasem powodują nieprzyjemny zapach. Na szczęście problem można rozwiązać prostymi sposobami. Sprawdź, jak odetkać odpływ bez wzywania specjalisty.

Z problemem zatkanego odpływu mamy do czynienia zarówno w kuchni, jak i w łazience. Proces zapychania się rur trwa jakiś czas, dlatego ważne jest regularne czyszczenie zlewu i prysznica oraz udrożnianie. Zatykanie powodują resztki jedzenia, kosmetyków, włosy i brud. Kiedy woda spływa coraz wolniej, a w rurach słychać charakterystyczne bulgotanie to znak, że czas podjąć odpowiednie działania. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak odetkać mocno zatkany zlew? W kuchni pomoże sól i soda oczyszczona

Jednym z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na odetkanie zlewu w kuchni jest wsypanie do odpływu soli kuchennej zmieszanej z sodą oczyszczoną w proporcji 1:1. Tę ciekawą metodę stosowały już nasze babcie i prababcie. Kiedy mieszanka znajdzie się już w środku, należy zalać ją szklanką octu. Charakterystyczne syczenie oddziałujących na siebie składników to znak, że trwa proces oczyszczania. Po około 1 godzinie wystarczy zalać zlew gorącą wodą z czajnika, by pozbyć się resztek soli i octu, a także oczyścić rury.

Na mniejsze zabrudzenia odpływu sprawdzi się sama sól kuchenna. Wystarczy wsypać pół szklanki produktu do zlewu i zalać go wrzącą wodą z czajnika. To świetny sposób na udrożnienie rur i zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów. Metoda może być stosowana profilaktycznie, na przykład raz w tygodniu.

Doda pokazała się w skąpym bikini. W sieci zawrzało. Fani podzieleni: 'Przesadziłaś' (zdjęcie ilustracyjne) Doda pokazała się w skąpym bikini. W sieci zawrzało. Fani: "Przesadziłaś"

Jak odetkać prysznic lub wannę? Wypróbuj prosty patent ze słomką

W prysznicu lub wannie odpływ najczęściej zatyka się przez włosy. Na szczęście prosty patent z użyciem słomki pozwoli szybko i skutecznie rozwiązać problem. To świetna alternatywa dla drogich, chemicznych preparatów.

  1. Przygotuj kolorową, plastikową słomkę, którą zazwyczaj wykorzystujesz do picia napojów.
  2. Zrób nożyczkami nacięcia po bokach słomki tak, by utworzyć ząbki. Wygnij je delikatnie na zewnątrz.
  3. Włóż słomkę do odpływu, kręć nią delikatnie na boki, a także w górę i w dół. Nie wyciągaj narzędzia ze zlewu gwałtownym ruchem, jeśli poczujesz opór — to mogłoby ją złamać.
  4. Wyciągnij słomkę delikatnie i pozbądź się włosów, które na niej osiadły. Wykonuj czyszczenie regularnie.

makijaż przy oknie Kosztuje tylko 4 zł, a działa lepiej niż droga baza pod makijaż

Więcej o: