Rozmiary tych gwiazdy betlejemskich szokują! Oto kluczowe zasady pielęgnacji świątecznej rośliny

Gwiazda betlejemska to popularna roślina, szczególnie w grudniu podczas świąt Bożego Narodzenia. Jej intensywnie czerwone kwiaty stanowią wyjątkową ozdobę każdego wnętrza. Niektórzy doskonale znają i stosują zasady pielęgnacji poinsecji, a ich egzemplarze osiągnęły niebywałe rozmiary.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele z nas kupuje gwiazdę betlejemską, nie do końca mając świadomość jak o nią dbać i czego unikać. Jeśli myślisz, że poinsecja nie przetrwa więcej niż jeden sezon, to możesz się zdziwić. Rośliny tych osób osiągnęły imponujące rozmiary, a efektami pochwalili się w sieci.

Małgorzata Rozenek"Super stylowa" Rozenek-Majdan zachwyca w ulubionych butach Polek

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Pamiętaj o tej jednej rzeczy przed zakupem gwiazdy betlejemskiej. Cenne wskazówki

Podczas zakupu gwiazdy betlejemskiej kieruj się kilkoma rzeczami. Istotne jest zwrócenie uwagi na liście. Sprawdź, czy są zdrowe, czy ich kolor jest ciemnozielony. Wybierz roślinę, u której nie rozwinęły się jeszcze kwiaty. Gwiazda betlejemska, która stała na mrozie nie będzie dobrym zakupem. Taki egzemplarz będzie już niestety tylko do wyrzucenia. Przed zakupem poproś o jedną rzecz sprzedawcę. Wybraną poinsecję zapakuj w dwie warstwy papieru, tak aby ochronić roślinę przed mrozem, który ma negatywny wpływ na jej rozwój. Po przyniesieniu do domu pozostaw jeszcze chwilę w dodatkowej "ochronie", wszystko po to, żeby roślina miała czas na przyzwyczajenie się do temperatury. Ten jeden szczegół wpłynie na to, czy będziemy cieszyć się bujnymi i soczyście czerwonymi kwiatami.

Domowy proszek do praniaZrób domowy proszek do prania. Jest tani, naturalny i przygotujesz go sama

Gdzie postawić gwiazdę betlejemską w domu? Wybierz idealne stanowisko dla rośliny

Szukając idealnego stanowiska dla gwiazdy betlejemskiej w domu, zadbaj o to, aby roślina miała jak najwięcej światła. Jeśli jest to komoda lub stół to zagwarantuj gwieździe betlejemskiej dostęp do sztucznego światła np. postaw przy niej lampkę. Dodatkowo odpowiednia temperatura w okolicach 18-22 stopni zagwarantuje długie kwitnienie poinsecji. Unikaj miejsc, gdzie roślina będzie narażona na przeciągi. Wtedy liście szybko zżółkną i odpadną.

Więcej o: