20-letnia królowa horrorów. W dzieciństwie robiła sekcje zwierząt. "Jestem dziwakiem"

Jenna Ortega to aktorka, która mimo młodego wieku już robi zawrotną karierę. Przygodę z aktorstwem zaczęła już w wieku 8 lat. O sobie mówi: "jestem dziwakiem". Na koncie ma role w kilku horrorach, a ostatnio zagrała główną rolę w serialu "Wednesday". Jest kilka rzeczy, których nadal możecie o niej nie wiedzieć.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Posłuchaj podcastu Co o wolności, feminizmie, seksie i brydżu myśli Renata Dancewicz?

Jenna Ortega urodziła się 27 września 2002 roku w Stanach Zjednoczonych, w Kalifornii, w mieście Coachella. Ma portorykańsko-meksykańskie korzenie i pięcioro rodzeństwa. Aktorstwem zainteresowała się w wieku sześciu lat, a już dwa lata później wzięła udział w pierwszym przesłuchaniu. Pierwsze angaże do ról gościnnych otrzymała w 2012 roku - jedną w sitcomie "Rob", a drugą w jednym z odcinków serialu "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku". Choć Jenna Ortega może pochwalić się rosnącą popularnością, jest kilka ciekawostek, o których część jej fanek i fanów mogło nie słyszeć.

1. Jenna Ortega jako dziecko robiła sekcje zwłok zwierząt i niewiele jest rzeczy, które są w stanie ją przestraszyć

- Jestem dziwakiem. Przeprowadzałam sekcje zwłok małych zwierząt, kiedy byłam młodsza. Np. na jaszczurkach, które znajdowałam martwe na podwórku - zdradziła, odpowiadając na pytania w nagraniu dla "Wired". Z kolei w wywiadzie dla "Teen Vogue" wyznała, że że na planie "Krzyku" ciągle się śmiała. Rzeczy, których się obawia, to przede wszystkim utrata bliskich osób.

 

2. Jenna Ortega jest pierwszą "latynoską księżniczką Disneya"

Na swoim koncie ma współpracę z z Disney Channel. W 2016 roku dubbingowała księżniczkę Isabel w serialu animowanym "Elena z Avaloru", użyczając głosu pierwszej latynoskiej księżniczce Disneya. To jeden z ważniejszych dla niej projektów, gdyż od zawsze jest dumna ze swojego pochodzenia. - Chcę robić niezależne filmy lub projekty pasjonujące. Jednak bycie dzieckiem Disneya zawsze będzie w mojej przeszłości. Więc nie ma sensu tego ukrywać - powiedziała w rozmowie z "Cosmopolitan".

3. Jenna Ortega to aktywna działaczka społeczna

Mając 13 lat, aktorka dołączyła do kampanii "Pride Over Prejudice" (Duma nad uprzedzeniami - przyp. red.) wspierającej osoby LGBT. - Koniec końców, zawsze jesteś sobą. Musisz być wobec siebie szczery i nie możesz się zmieniać, żeby się dopasować lub żeby ktoś inny czuł się komfortowo - powiedziała podczas wywiadu z "Teen Vogue". Działa również na rzecz poszerzania wiedzy o AIDS. - Chciałabym, by AIDS przestało być stygmatyzowane i sprawić, by ludzie o tym rozmawiali - wyznała. W 2021 roku wydała natomiast swoją książkę poruszającą temat samoakceptacji.

Więcej o: