Drobne czynności, dzięki którym zaczniesz myśleć pozytywnie. Wprowadź te nawyki, a poczujesz różnicę

Pozytywne nastawienie do życia oraz ludzi korzystnie wpływa na nastrój, samopoczucie, zdrowie i sprawia, że mamy więcej energii i siły, by mierzyć się z trudami dnia codziennego. Nawet jeśli nie urodziłeś się optymistą, dzięki tym nawykom nauczysz się dostrzegać jasne strony każdej sytuacji.

Niestety, ogrom negatywnych informacji, jaki do nas spływa w ostatnim czasie, dołuje wiele osób. Wojna na Ukrainie, szalejąca inflacja, podwyżki prądu. To wszystko sprawia, że czasami trudno myśleć pozytywnie. Okazuje się, że wprowadzenie pewnych drobnych nawyków może sprawić, że łatwiej będzie nam utrzymać pozytywne nastawienie. Pamiętaj, by zastosować metodę małych kroczków, a zmiany wprowadzać powoli. Dzięki temu z większym prawdopodobieństwem w nich wytrwasz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy w pozytywnym myśleniu jest coś złego? Dr Tomasz Stawiszyński w "Rozmowach na lepsze jutro"

Zacznij od dobrego początku dnia

Nic tak dobrze nie nastraja na cały dzień, jak przyjemny poranek. Nie bez powodu o osobach, które bywają niezadowolone, mówi się, że "wstały lewą nogą". Zadbaj, by czas po przebudzeniu był przyjemny i pozbawiony nerwów. Nie zrywaj się z łóżka z pierwszym dźwiękiem budzika, daj sobie chwilę na przebudzenie, przeciągnięcie się i relaks. Jeśli rano ciągle brakuje ci czasu, postaraj się pewne rzeczy ogarnąć przed snem — jak na przykład przygotowanie ubrań. Nie zapomnij o zjedzeniu pysznego, pożywnego śniadania i przyrządzeniu ulubionej kawy. Złap oddech przed nadchodzącym dniem.

Stwórz dziennik lub słoik wdzięczności

Każdego wieczora znajdź kilka minut na to, by celebrować wdzięczność. W tym celu stwórz specjalną listę, dziennik lub słoik, w którym będziesz wypisywać 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczna każdego dnia. Mogą to być sprawy wielkie jak pozytywnie zdany egzamin, awans w pracy, lub zupełnie drobniutkie. Wypisuj je ze świadomością, że każde mają olbrzymią moc, a regularnie prowadzony trening wdzięczności sprawi, że zaczniesz dostrzegać pozytywy w najmniejszych rzeczach. Uświadomisz sobie, jak wiele wspaniałości czeka na ciebie każdego dnia!

Drobne czynności i zmiany, które mają ogromny wpływ na pozytywne nastawienie

Co jeszcze możesz robić, aby optymizm cię nie opuszczał?

  • Uśmiechaj się tak często, jak to możliwe. Zarówno do siebie, jak i innych.
  • Zacznij ćwiczyć. Ruch uwalnia endorfiny, które poprawiają samopoczucie i humor.
  • Przestań być swoim największym krytykiem. Odnoś się do siebie ciepło i z szacunkiem.
  • Zrezygnuj ze znajomości z wampirami energetycznymi, którzy obarczają cię smutnymi historiami i nie pozwalają się cieszyć.
  • Jeśli dołujące myśli cię nie opuszczają i czujesz, że sam sobie nie poradzisz, koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.
Więcej o: