Przetrzyj paznokcie pastą do zębów. To niezawodny sposób na pozbycie się częstego problemu

Co zrobić, jeśli na twoich paznokciach pojawił się nieestetyczne, żółte plamy po ciemnym lakierze? Okazuje się, że istnieją banalnie proste, domowe sposoby, dzięki którym problem zniknie w okamgnieniu. Potrzebujesz jedynie produktu z łazienki lub kuchni.

Żółte plamy na paznokciach najczęściej pojawiają się po zmyciu ciemnych lakierów, pod które nie zaaplikowaliśmy bazy. Dotyczy to w szczególności czerwieni, fioletów i czerni, gdyż ich pigmenty są wyjątkowo mocne i wnikają w płytkę paznokcia. Plam, które pozostawiają, nie da się usunąć z pomocą zmywacza. Na szczęście nie potrzebujesz żadnych wymyślnych środków. Wystarczą ci produkty, które zapewne masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Kiedy na paznokciach pojawiają się przebarwienia? Nie zawsze jest to wina lakieru

Żółte plamy na paznokciach bywają też efektem ubocznym palenia lub sygnałem chorobowym. Gdy podejrzewasz ostatnie, bezwzględnie powinnaś udać się do lekarza. Jeśli jednak zmyłaś czerwony lub fioletowy lakier z paznokci, lub obierałaś pomarańcze czy kurkumę, i zauważyłaś nieestetyczne plamy na płytce, możesz się ich pozbyć dzięki sprytnym, domowym trikom.

Co na żółte plamy na paznokciach? Wetrzyj w nie pastę do zębów

Do najprostszych i najbardziej skutecznych metod na usunięcie zażółceń z paznokci należy wykorzystanie tradycyjnej, białej pasty do zębów. Wystarczy, że zaaplikujesz odrobinę na płytkę i przez około dwie minuty będziesz wcierać. Jeśli zabrudzenia są bardzo widoczne, możesz wmasować ją z pomocą miękkiej szczoteczki. Na koniec dokładnie spłucz, a na całe dłonie zaaplikuj nawijający krem do rąk. 

Natrzyj paznokcie połówką cytryny, a pozbędziesz się przebarwień

Skuteczny produkt do walki z przebarwieniami znajdziesz także w kuchni. Mowa oczywiście o soku z cytryny, który wykazuje właściwości wybielające. Z jego pomocą nie tylko przywrócisz śnieżną biel firankom i wyczyścisz biżuterię, ale także pozbędziesz się nieestetycznych, żółtych plam na paznokciach.  W tym celu przekrój jeden owoc na pół, lub wyciśnij kilka kropli i natrzyj nim płytkę. Pozostaw na kilka minut, następnie dokładnie zmyj i wsmaruj krem.

Więcej o: