Zwróć na to uwagę, gdy kupujesz gwiazdę betlejemską. Będziesz wiedziała, czy kwiat zakwitnie

Gwiazda betlejemska to idealny wybór, by ozdobić wnętrza mieszkania szczególnie w okolicach Bożego Narodzenia. W sklepach pojawia się w listopadzie i często zaraz po przyniesieniu do domu gubi pierwsze liście. Jaki błędy popełniamy? Na to trzeba uważać podczas zakupu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gwiazda betlejemska, czyli poinsecja, wilczomlecz nadobny, euforbia piękna. Tyle określeń posiada ta wyjątkowa roślina, która zachwyca jasnoczerwoną barwą liści. W okresie Bożego Narodzenia stanowi świetne uzupełnienie świątecznych dekoracji. Jej wyglądem możemy się cieszyć nie tylko przez kilka dni, lecz nawet przez dobrych kilka miesięcy, jeśli będziemy znali podstawowe zasady pielęgnacji i wystrzegali się pewnych błędów.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska szczerze o żalu do ojca. "To był ciężki czas"

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Gwiazda betlejemska: na co zwrócić uwagę przy zakupie i w domu?

Okres kwitnienia gwiazdy betlejemskiej zaczyna się od późnej jesieni i trwa aż do końca zimy. Odpowiednia pielęgnacja może przyczynić się do wydłużenia tego stanu i roślina będzie cieszyła oko, aż do wiosny. Podczas zakupu powinniśmy zwracać uwagę na:

  • Zabarwienie liści. Ważne, żeby wybrać okaz o intensywnie zielonych liściach.
  • Obecność mączników lub małych muszek.
  • Podczas transportu owiń roślinę podwójnym papierem. W domu rozpakuj jedynie do połowy i ustaw w niezbyt ciepłe miejsce na kilka godzin. Gwiazda betlejemska nie lubi nagłych zmian temperatur, gdyż może doznać szoku termicznego.
  • Umiejscowieniu rośliny w domu. Nie ustawiaj gwiazdy betlejemskiej przy kaloryferze. 

Domowy proszek do praniaZrób domowy proszek do prania. Jest tani, naturalny i przygotujesz go sama

Gdzie postawić gwiazdę betlejemską w domu? Zwróć na to uwagę

Szukając idealnego miejsca do rozwoju gwiazdy betlejemskiej, miej na uwadze, że roślina nie lubi przeciągów. Unikaj więc miejsc przy oknie, zaraz obok kaloryfera, gdyż szybko zmarnieje. Preferowanym lokalizacją w domu jest miejsce z rozproszonym światłem i temperaturą w granicach 18-22 stopni. Nieprzyjazne warunki sprawią, że roślina zacznie zrzucać liście.

Więcej o: