Kim Kardashian i Kanye West nie są już małżeństwem. Kwota alimentów szokuje

Kim Kardashian i Kanye West nie są już małżeństwem. Jak donoszą amerykańskie media, para doszła do porozumienia w sprawie rozwodu oraz opieki nad dziećmi. Raper będzie wypłacał byłej żonie gigantyczne alimenty.

Na początku 2021 roku, po siedmiu latach małżeństwa, Kim Kardashian i Kanye West ogłosili, że się rozstają. Pozew złożyła żona rapera. Jak podają amerykańskie media, po prawie dwóch latach udało im się porozumieć w kwestii rozwodu, alimentów i opieki nad dziećmi.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kontrowersyjne zachowania Kanye Westa. Artysta zmaga się z chorobą dwubiegunową

Małżeństwo Kim Kardashian oraz Kanye Westa trwało siedem lat

Kim Kardashian oraz Kanye West byli jedną z najpopularniejszych par show-biznesu. Wzięli ślub w 2014 roku i byli małżeństwem przez 7 lat. Przez długi czas nic nie wskazywało na to, że pomiędzy nimi źle się dzieje. Dopiero w 2020 roku media obiegły informacje, że ich związek dobiega końca. Raper startował wtedy w wyborach prezydenckich i zaczął ujawniać wiele prywatnych i intymnych szczegółów ze wspólnego życia. W lutym 2021 roku celebrytka złożyła papiery rozwodowe. Jak możemy przeczytać w "Page Six", ten w końcu doszedł do skutku. 

Olbrzymie alimenty na dzieci dla Kim Kardashian

Para doszła do porozumienia w kwestii opieki nad czwórką dzieci. Oboje będą mieli do niej równe prawa, jednak pociechy większość czasu spędzą z matką. Kanye West jest zobowiązany do płacenia byłej żonie olbrzymich alimentów w wysokości 200 tysięcy dolarów miesięcznie, co w przeliczeniu daje ok. 900 tysięcy złotych, a poza tym poniesie 50% wydatków związanych z edukacją i ochroną dzieci.

Kim Kardashian oraz Kanye West nie będą płaciła alimentów na byłego współmałżonka

"Page Six" donosi również, że jeśli pomiędzy parą pojawi się kiedykolwiek konflikt lub nieporozumienie dotyczące dzieci, zgodnie z wyrokiem sądu, mają znaleźć rozwiązanie na drodze mediacji. Jeśli któraś ze stron nie zjawi, sprawa zostanie rozwiązana z korzyścią dla obecnego rodzica. Majątek pary został podzielony zgodnie z umową przedmałżeńską. Co więcej, oboje zrezygnowali z alimentów dla współmałżonka. 

Więcej o: