Wsadź rajstopy do zamrażarki, zanim je założysz. Już zawsze będziesz tak robić

Takie pory roku jak jesień i zima, gdy panują niskie temperatury, sprzyjają częstszemu noszeniu rajstop. Te z kolei mają tendencję do szybkiego i łatwego niszczenia się. Jak temu zapobiegać? Włóż je... do zamrażarki!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Rajstopy stanowią modny oraz praktyczny element wielu stylizacji podczas każdej pory roku. Szczególnie często sięgamy po nie jednak jesienią i zimą, gdy temperatura na zewnątrz może dać się we znaki. Świetnie komponują się z krótkimi spódnicami czy szorami w zestawieniu z kozakami, czy botkami. Niegdyś uchodziły za towar luksusowy, dzisiaj kupimy je niemal w każdym sklepie. Właśnie to sprawiło, że wiele osób, zamiast dbać o produkt czy cerować dziury, woli zakup nowego egzemplarza.

Zobacz wideo Wiosenna stylizacja z fioletem w roli głównej

Jak poprawić wytrzymałość rajstop? Włóż je do... zamrażarki!

W przypadku kupna nowego egzemplarza rajstop dobrze jest zastosować kilka trików, które sprawią, że będą one zdecydowanie bardziej wytrzymałe i posłużą na dłużej. Wystarczy, że przed pierwszym założeniem delikatnie zwilżysz je wodą i włożysz do zamrażarki na około godzinę. Po upływie wyznaczonego czasu wyciągnij je i poczekaj, aż wyschną. Suche rajstopy możesz z powodzeniem założyć na nogi. Wystarczy jeden taki zabieg, a dany egzemplarz będzie mniej podatny na puszczanie oczek czy zaciąganie.

Co zrobić, aby w rajstopach rzadziej puszczało oczko? Patent z kosmetykiem do włosów

Rajstopy można z łatwością uszkodzić już podczas pierwszego założenia. Zamiast pędzić do sklepu po kupno nowych, wykorzystaj sposób, dzięki któremu unikniesz takiej sytuacji. Alternatywnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w usztywnieniu struktury rajstop, jest spryskanie ich lakierem do włosów. Ważne jest, aby zrobić to po założeniu rajstop na nogi. Wzmocniony materiał zdecydowanie rzadziej będzie puszczał oczko.

Więcej o: