Makijażowy HIT powraca w nowym wydaniu! Idealny na co dzień, a daje efekt 'wow'

Ten makijaż podkreśla oko, ale wygląda bardzo naturalnie. To świetna propozycja na co dzień, ale i na większe wyjścia. Co więcej, jest łatwy w wykonaniu. Jak wygląda lived-in smoky eye?

Makijaż smoky eyes to jeden z najbardziej efektownych i zarazem najbardziej uniwersalnych rodzajów makijażu. Jego zaletą jest to, że można go dopasować do każdego typu urody. Smoky eyes to makijaż, który wykorzystuje ciemniejsze odcienie cieni do podkreślenia oczu. Najczęściej wybiera się cienie brązowe, szare lub czarne. Na niedawnych pokazach mody pokazano jego nową wersję: lived in smoky eyes. Jest piękny! 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Smoky eyes to klasyk nad klasykami. Idealny na większe wyjścia

Smoky eyes to uniwersalny sposób na podkreślenie i optyczne powiększenie oka. I tak naprawdę nie jest bardzo trudny w wykonaniu. Wystarczy pewnej wprawy i odpowiednich kosmetyków: ciemnych i jasnych cieni, mocnej kredki i tuszu do rzęs. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to zdecydowanie makijaż wieczorowy. Na szczęście wizażyści wpadli na pomysł smoky eyes w wersji dziennej, delikatny, ale skutecznie podkreślający oko. 

 

Delikatne podkreślenie oka. Subtelne kolory, ale wyrazisty efekt

Lived in bazuje na innych kolorach niż tradycyjne smoky eyes. Podstawą jest obrysowanie oko cienką kreską bardzo miękką kredką w odcieniu brązowym, choć może być i czarna. Dalej trzeba ją skrupulatnie rozetrzeć, tak, żeby była minimalnie widoczna. Jjako cieni używa się palety jasnobrązowej, złotej i miedzianek, delikatnie opalizującej. Szczegóły wykonania można zobaczyć w tutorialu. Makijaż lived in smoky eyes to świetny sposób na połączenie naturalnego i wyraźnego looku. Jest to także idealny makijaż dla osób, które chcą wyglądać pięknie i świeżo.

Więcej o: