Na co Anna Lewandowska musi uważać podczas mundialu w Katarze? Za złamanie tych zasad grozi więzienie

Zarówno Anna Lewandowska, jak i wiele innych partnerek grających podczas mundialu piłkarzy, przebywa obecnie w Katarze. Wspomniany arabski kraj słynie jednak ze swych bezwzględnych praw oraz regulacji, za których złamanie może grozić nawet więzienie. Na tę okoliczność została również przygotowana specjalna lista wskazówek i zakazów dla dziewczyn i żon sportowców.

Odbywający się w Katarze tegoroczny mundial został okrzyknięty wyjątkowo kontrowersyjnym. Dlaczego? Wszystko z powodu istniejących tam wielu dziwnych i niespotykanych w Europie praw, za których złamanie można nawet trafić do więzienia. Między innymi właśnie z tego powodu angielska federacja piłkarska będąca odpowiednikiem naszego Polskiego Związku Piłki Nożnej, zdecydowała się zorganizować spotkanie dla partnerek piłkarzy.

Ashley Graham opowiedziała o problemie wypadających włosów po ciążyGraham po ciąży zaczęły wypadać włosy. "Nikt nigdy o tym nie mówi"

Kobietom przekazano, jak powinny się zachowywać, aby uniknąć nieprzyjemnym sytuacji we wspomnianym arabskim kraju. Co najbardziej zdziwiło ludzi przybywających na mecz? 

Za niestosowanie się do tych zasad może grozić więzienie. Czego zakazano w Katarze? 

Część piłkarzy z całego świata na mundial postanowiła wybrać się bez swoich ukochanych. Tegoroczne Mistrzostwa w Piłce Nożnej w Katarze jeszcze przed swoim rozpoczęciem zdążyły wywołać niemałe kontrowersje. Jak okazało się, liczne zakazy obowiązują nie tylko kibiców, lecz przede wszystkim partnerki sportowców. Na liście zakazanych czynności pojawiło się m.in. grania muzyki oraz śpiewania w czasie wezwań do modlitwy, robienie zdjęć przy rządowych budynkach oraz z katarskimi kibicami czy nawet seks pozamałżeński. Na co jeszcze zwrócono uwagę? 

Kobiety w szczególności powinny pamiętać o skromnym ubraniu — ramiona oraz kolana powinny być zakryte. Zakazano również publicznego okazywania uczuć. Jeżeli więc, któraś z pań w przypływie emocji postanowi pogratulować ukochanemu w romantyczny sposób, będzie musiała liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami tego miłosnego gestu. Obostrzenia dotyczą również przeklinania w miejscach publicznych. Mężczyźni z całego świata nie powinni także inicjować rozmów z katarskimi kobietami. Na czas mundialu alkoholu będzie można napić się jedynie we wskazanych do tego miejscach. 

Co może grozić za załamanie restrykcji? Wysokość kar wywołała prawdziwą burzę 

Za złamanie, któregokolwiek z wyżej wymienionych zakazów grożą surowe kary. Na przykład w momencie, gdy ktoś zostanie przyłapany na śmieceniu, może zostać ukarany grzywną w wysokości 6 tys. funtów, czyli ponad 30 tys. złotych. Areszt może grozić za każdą "intymność" w miejscu publicznym. Natomiast za okazywanie uczuć osobie tej samej płci może grozić nawet kara śmierci. 

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

A wy co sądzicie o panujących w Katarze restrykcjach? Dajcie znać w komentarzach! 

Więcej o: