Owiń karton folią aluminiową i schowaj za kaloryfer. Możesz zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy

Zima w tym roku stoi pod znakiem niepokoju przed wysokimi rachunkami związanymi z podwyżkami cen prądu. Mało kto o tym wie, ale folia aluminiowa stosowana zazwyczaj w kuchni może w pewnej mierze przyczynić się do zmniejszenia problemu. Sprawdź, co się stanie, gdy włożysz ją za kaloryfer.

Mało kto zna wszystkie zastosowania folii aluminiowej. Ten popularny produkt służy nie tylko do gotowania i przechowywania żywności, ale pomaga też rozwiązać wiele popularnych, domowych problemów. Może przyczynić się również do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie, jeśli wiadomo, co z nią zrobić. Sprawdź, co się stanie, gdy włożysz folię aluminiową za kaloryfer. Nietypowa i banalna metoda nie dość, że zajmuje zaledwie kilka sekund, to jeszcze zaskakuje efektami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Co zrobić, aby banany tak szybko nie dojrzewały? Poznaj 3 nietypowe zastosowania folii spożywczej

Co daje folia aluminiowa za grzejnikiem? Nietypowa metoda rozwiąże popularny problem

Grzejniki często umieszcza się pod oknami lub blisko nich, co sprawia, że ciepło które wydzielają szybko ulatnia się z mieszkania. Okazuje się, że folia aluminiowa może przyczynić się do podwyższenia temperatury otoczenia poprzez odbijanie ciepła. Trik jest banalnie prosty i zajmuje niewiele czasu.

Niezbędne produkty:

  • rolka folii aluminiowej
  • rozłożony karton o wielkości grzejnika

Co należy zrobić?

  1. Owiń karton folią tak, by błyszcząca strona była na zewnątrz. 
  2. Umieść gotowy przedmiot za kaloryferem.

Okazuje się, że błyszcząca strona folii aluminiowej będzie z powodzeniem odbijać ciepło od grzejnika. Dzięki temu mieszkanie będzie bardziej nagrzane, co jednocześnie pozwoli na zmniejszenie wysokości rachunków poprzez wyłączenie termostatu. Jeśli nie masz kartonu, możesz też przykleić folię z tyłu do kaloryfera taśmą maskującą. 

Jeśli chcesz utrzymać temperaturę w mieszkaniu na optymalnym poziomie, oprócz triku z folią pamiętaj, by nie kłaść na kaloryferze mokrych ubrań, które przyczynią się do pochłaniania ciepła. Warto dbać o to, by grzejniki zawsze były odsłonięte i mogły bez przeszkód spełniać swoją funkcję.

Folia aluminiowa. Jak używać popularnego produktu?

Folia aluminiowa dzięki swoim właściwościom może pomóc rozwiązać również inne problemy w domu. Sprawdzi się w czyszczeniu, pielęgnacji i do ostrzenia przedmiotów.

  1. Czyszczenie srebra — Wyłóż folię w miseczce błyszczącą stroną do góry, posyp ją solą, zalej gorącą wodą i wymieszaj. Włóż do środka srebrne sztućce, a po kilku godzinach wyciągnij je i opłucz wodą. Trik sprawi, że przedmioty odzyskają dawny blask.
  2. Potrzyj włosy folią aluminiową — Metoda zlikwiduje problem elektryzujących się włosów. Należy jednak pamiętać, że ma krótkie działanie. Z tego względu warto zwrócić uwagę na zdrową pielęgnację kosmyków na co dzień.
  3. Ostrzenie nożyczek — Potnij kilka kawałków folii, dzięki czemu nożyczki szybko zostaną naostrzone.
Więcej o: