Pogoda na święta Bożego Narodzenia 2022. Czy możemy spodziewać się arktycznej zimy? Są już prognozy

W tym roku prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2022 wzbudza wiele emocji. Jedni marzą o tradycyjnej, białej zimie i mrozie -20 stopni Celsjusza. Inni natomiast pragną znacznie wyższych temperatur, by nie martwić się o koszty związane z ogrzewaniem. Jaką prognozę pogody na święta przewidują synoptycy?

Mroźna zima i śnieg po kolana to pogoda, o jakiej na Święta marzy wiele osób. Czy możemy w tym roku spodziewać się licznych opadów oraz mrozu -20 stopni? Prognoza, jaką przewidują synoptycy, niektórych zdecydowanie zaskoczy. Jakiej temperatury możemy się spodziewać?

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaka będzie pogoda na święta Bożego Narodzenia 2022? Tego spodziewają się synoptycy

Do Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu, dlatego wiele osób zastanawia się, czy tegoroczne święta będą białe. Dzieci marzą, by ulepić bałwana i zjeżdżać na sankach z ośnieżonych górek, a dorośli chcieliby bardziej wczuć się w klimat nadchodzących świąt. Synoptycy jednak gaszą nieco te zapały, wskazując na to, że prognoza pogody na święta Bożego Narodzenia 2022 może nie być tak spektakularna, jak tego oczekujemy.

W tym roku przewiduje się, że temperatury prawdopodobnie będą w normie. Oznacza to, że nie czeka nas ani ekstremalne ochłodzenie, ani temperatury, jakich doświadczyliśmy jesienią. Na ten moment IMGW-PIB szacuje, że temperatura w okresie świątecznym utrzyma się na poziomie od -3 do 3 stopni Celsjusza w zależności od regionu. Opady również będą umiarkowane.

Spędzasz Święta w górach i liczysz na śnieg? Prognoza pogody może cię zaskoczyć

Pierwsze długoterminowe prognozy pogody wskazują, że pogoda na święta Bożego Narodzenia 2022 może nas jeszcze pozytywnie zaskoczyć, jeśli zaistnieją ku temu sprzyjające warunki. Na oszacowanie ostatecznej pogody musimy jeszcze trochę poczekać, jednak istnieje szansa na nieco mroźniejszą i śnieżną zimę. Jeśli tylko nad Polską pojawi się niż znad Rosji. Ucieszy to szczególnie osoby spędzające Święta w górach, gdzie opady śniegu potrafią utrzymywać się nieco dłużej niż w innych częściach kraju. Na ten moment nie da się jednak jednoznacznie ocenić czy w tym roku Boże Narodzenie będzie mroźne i białe.

Więcej o: