Robisz to ze swoim facetem? Te 4 oznaki zwiastują, że wasz związek przetrwa próbę czasu

Chcesz dowiedzieć się, czy twój związek ma szansę przetrwać próbę czasu? W poniższym artykule poruszamy 4 najważniejsze aspekty zdrowej i udanej relacji.

Kathy Nickerson, psycholożka kliniczna z 22-letnim doświadczeniem wyróżniła 4 oznaki pojawiające się w relacji, świadczące o tym, że wasz związek ma szansę przetrwać próbę czasu.

Związek, zdjęcie ilustracyjneZwiązek, zdjęcie ilustracyjne shutterstock.com

Psycholożka z Kalifornii twierdzi:

Po pracowaniu z parami przez dłuższy czas wiem, że nigdy nie jest za późno, żeby polepszyć swój związek.
Na podstawie obserwacji par, z którymi pracuję od lat, wyodrębniłam 4 czynniki, które zwiastują, że związek przetrwa próbę czasu. Pamiętaj, jeśli twój związek nie jest taki, jak chciałbyś, żeby był, nie poddawaj się, działaj. Pomyśl o tym, czego tak naprawdę potrzebujesz, czego ci brakuje, i potem znajdź delikatny i ciepły sposób, żeby o to poprosić. Potem zasugeruj swojemu partnerowi, żeby zrobił to samo.

Pary, które są zaangażowane w częste i regularne rozmawianie o tym, co czują i czego potrzebują, są w szczęśliwszych relacjach niż te osoby, które wyłączają się na swoje potrzeby, zgadzają się na wszystko i nie wkładają wysiłku w leczenie problemów.

Wasza relacja większość czasu jest po prostu łatwa

Śmiejąca się paraŚmiejąca się para Jacob Lund/ Shutterstock

Łatwość związku jest niezwykle istotna, jeśli chodzi o to, żeby był to zdrowy związek

-twierdzi dr Nickerson.

Tłumaczy, że ma przez to na myśli, że codzienność nie jest trudna, a połączenie się z partnerem i uzyskanie emocjonalnego wsparcia nie stanowi dla was problemu. Nawet jeśli życie może czasem być trudne i przeplatane gorszymi momentami, twój związek powinien być bezpieczny i łatwy.

Sprawiedliwie się kłócicie. Stawiacie na komunikację

Według specjalistki, pary, które mają zdrowe związki wiedzą, że w sytuacji kłótni ważna jest komunikacja, a nie zniszczenie siebie nawzajem.

Pary w zdrowych relacjach dbają o siebie i swoje uczucia, na równi z uczuciami partnera. Są uważni na  ton z w jakim mówią. Wiedzą, że celem dobrej komunikacji jest szczerość, autentyczność i dobroć. Nie złośliwość. Unikają krytycznego i lekceważącego tonu. Kłótnie mogą wnieść coś dobrego i umocnić relację.

Dbasz o szczęście i dobre samopoczucie swojego partnera

Flirt w klubieFlirt w klubie NDAB Creativity/Shutterstock

Dbanie o szczęście partnera jest niezwykle istotne

-mówi doktor Nickerson. Według psycholożki w sercu dobrego związku jest solidna przyjaźń.

Czujemy się najbliżej z osobami, które po prostu nas lubią, które aktywnie o nas dbają, które chcą spędzać z nami czas i zależy im na naszym szczęściu i dobrym samopoczuciu.

Jesteś intencjonalnie delikatny, troskliwy i ciepły dla swojego partnera

Niezależnie od tego, czy przechodzicie cięższy czas, czy jest pomiędzy wami dobrze, jesteście dla siebie bezpieczną przystanią. Zwracacie uwagę na ciepło w waszej relacji. Chcecie, żeby wasz partner czuł się doceniony, zauważony i wysłuchany.

Wszystkie cztery oznaki wskazują na to, że szczęście twojego partnera jest dla ciebie istotne. Instynktownie chcesz go wspierać. Ważny jest dla ciebie jego i twój rozwój. Spędzacie czas jak przyjaciele. Lubicie się. Problemy rozwiązujecie wspólnie. 

Jeśli te 4 oznaki są w twojej relacji, jesteś szczęściarzem i prawdopodobnie twój związek przetrwa próbę czasu. Gratulujemy!

Dajcie znać w komentarzach, czy tak wyglądają wasze związki.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: