Dolej do wody odrobinę tego płynu i spryskaj meble. Zapomnisz o osiadającym kurzu

Walka z kurzem w mieszkaniu może trwać bez końca. Mimo usilnych starań wystarczy kilka dni, by na nowo osadził się na meblach. Niestety, przecieranie wilgotną ścierką nie zawsze jest skuteczne. Istnieje prosty trik, który pozwoli nam cieszyć się czystą powierzchnią na dłużej

Kurz to nic innego jak sproszkowany pył, który powstał z ziarenek ziemi, piasku i cząsteczek z różnych ciał. Jego obecność jest niekorzystna dla zdrowia, gdyż może powodować problemy z drogami oddechowymi. Wiedzą o tym w szczególności alergicy. Jak sobie z nim poradzić?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa proste przepisy na ekologiczny płyn do kurzu. Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w kuchni

Jak pozbyć się kurzu? Postaw na sprawdzone, domowe sposoby

Walka z kurzem bywa wyjątkowo uciążliwa i niemająca końca. Niestety, często podczas porządków sprawiamy jedynie, że wzbija się on w powietrze, by za chwilę ponownie opaść na meblach i podłodze. Zwykłe przecieranie ściereczką lub odkurzanie może nie wystarczyć. Z pomocą przyjdzie nam łatwa w wykonaniu mieszanka, która sprawi, że uciążliwy pył zniknie na dłużej.

Jak wytrzeć kurz? Dodaj do wody płyn do zmiękczania tkanin, a pozbędziesz się go na długo

Jeśli chcesz pozbyć się kurzu i utrzymać porządek przez dłuższy czas koniecznie wypróbuj trik jednej TikTokerki. Wystarczy, że do miski z wodą nalejesz trochę płynu do zmiękczania tkanin, przemieszasz, i taką miksturą, naniesioną na miękką szmatkę, przemyjesz wszystkie powierzchnie. Dzięki temu nabiorą blasku, a co więcej, kurz nie osiądzie na nich tak szybko. Dodatkową zaletą będzie przyjemny zapach unoszący się w wysprzątanych pomieszczeniach.

Domowe sposoby na skuteczne porządki. Pozbądź się kurzu, uciążliwych plam i spraw, by twoje drewniane meble odzyskały dawny blask

Mieszanka z wody i płynu do zmiękczania tkanin to nie jedyny sposób na pozbycie się kurzu. Równie skuteczny jest ocet rozdrobiony z wodą, który dodatkowo odkazi czyszczone powierzchnie. Jego jedyną wadą jest dość ostry zapach. Możesz skorzystać także z właściwości sody oczyszczonej. W lżejszej wersji rozpuść łyżeczkę produktu w ciepłej wodzie. W przypadku uciążliwych zabrudzeń wymieszaj ją z sokiem z cytryny tak, by powstawała gęsta pasta czyszcząca. Warto wiedzieć także, że do polerowania drewnianych mebli idealnie nada się odrobina oliwy z oliwek z dodatkiem soku z cytryny.

Więcej o: