Kalendarz adwentowy. Jak zrobić go samodzielnie? Te proste wskazówki zapewnią spektakularny efekt

Rozpoczęcie adwentu to czas oczekiwania na nadchodzące święta. Wielu z nas kojarzy się przede wszystkim ze specjalnymi kalendarzami, w których skrywają się słodkości lub symboliczne upominki. Przygotuj samodzielnie zjawiskowy kalendarz adwentowy. Jak zrobić go w domu? Podpowiadamy.

Właśnie zaczyna się adwent. To nie tylko czas oczekiwania do Bożego Narodzenia, lecz także dni, podczas których codziennie otwieramy okienka specjalnych kalendarzy. Mogą to być słodycze, małe upominki czy ciekawe zadania na każdy dzień. Zobacz, jak zrobić kalendarz adwentowy dla psa, dziecka lub po prostu dla kogoś, kogo chcesz nim obdarować.

Zobacz wideo Choinki brownie. Świąteczny słodki przysmak

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest adwent? Zobacz, dlaczego świętujemy go, otwierając kalendarze adwentowe

Adwent to według Kościoła Katolickiego czas zadumy, oczekiwania i pracy nad sobą. Imprezy oraz świętowanie nie jest w tym okresie wskazane, a w każdy piątek należy powstrzymać się od spożywania mięsa. Czym jest adwent dla katolików? Niektórzy, by przeżyć duchową przemianę, decydują się również na porzucenie pewnych uzależnień. Rezygnują wówczas z jedzenia słodyczy, picia alkoholu, a nawet znacznie ograniczają czas poświęcany na media społecznościowe. 

Dla wielu jednak adwent to też czas, w którym otwiera się kalendarze adwentowe. Dzięki temu odlicza się dni do Bożego Narodzenia. Na rynku dostępne są różne rodzaje - nie tylko ze słodyczami. Znajdziemy zarówno kalendarz adwentowy dla psa i kota, jak i kalendarz adwentowy z kosmetykami czy gadżetami z seriali. Jak zrobić kalendarz adwentowy samodzielnie, by nie wydawać na niego tak dużo pieniędzy? Podpowiadamy.

Niedrogi kalendarz adwentowy. Jak zrobić go samodzielnie?

Jak zrobić kalendarz adwentowy? Do jego przygotowania potrzebne będą pudełeczka, koperty lub woreczki, do których pochowasz drobne upominki i słodycze. Możesz dowolnie je ozdobić, jednak pamiętaj, by każdy pakunek oznaczyć dniem, w którym powinien być otwarty. Przygotowując taką niespodziankę dla dziecka, możesz zdecydować się na zadania do kalendarza adwentowego. Do druku znajdziesz wiele fantastycznych pomysłów, które czekają na ciebie w sieci. 

Warto też uzupełnić taki domowy kalendarz słodyczami i drobnymi upominkami. Mogą to być gumki do włosów, breloczek do kluczy z choinką czy zimowa herbata. Przewagą takiego domowego kalendarza jest to, że możemy go spersonalizować według upodobań osób, które pragniemy nim obdarować. Poniżej znajduje się zdjęcie poglądowe, które jest świetną inspiracją.

Kalendarz adwentowyKalendarz adwentowy Fot. unsplash.com / Dari lli i Jan Romero

Więcej o: