Horoskop na grudzień od zawodowej wróżki. Te znaki zodiaku będą musiały uważać

Koniec roku to czas, w którym często planujemy postanowienia na kolejne miesiące. Wiele osób postrzega ten okres jako idealny na zmiany i nowe aktywności. Co na to wróżka? Niektóre znaki powinny postawić na odwagę w sprawach zawodowych.

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Niektórzy z nas wpadli już w zakupowy szał przed świętami, inni skrupulatnie planują noworoczne postanowienia. O wskazówki dla poszczególnych znaków zodiaku poprosiliśmy doświadczoną wróżkę. Oto, czego możecie się spodziewać w tym miesiącu.

Horoskop na grudzień. Kto zdobędzie dodatkową kasę na prezenty?

Wodnik

Spotykać cię będą szczęśliwe zbiegi okoliczności, wszędzie będziesz widzieć korzystne możliwości dotyczące twoich miłosnych i zawodowych wyborów. W pierwszej połowie miesiąca bądź jednak ostrożny, bo przedświąteczne zamieszanie nie będzie ci służyć. Pilnuj swoich sekretów i nie obiecuj zbyt wiele przełożonym i współpracownikom, a unikniesz niepotrzebnych kłopotów. Po pełni Księżyca 8.12 szczęście zacznie ci sprzyjać, a nieporozumienia uda się szybko wyjaśnić. Negocjuj umowy, zaliczaj egzaminy i bądź dobrej myśli. W miłości zaczniesz trochę więcej wymagać od bliskiej osoby. Grudzień sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi i wizytom u krewnych, a to nie zawsze udaje się połączyć z romantyczną atmosferą. W Święta będziesz chciał przede wszystkim odpocząć, dobrze się bawić i wreszcie zrobić to, o czym od dawna marzyłeś. Pod koniec roku, a szczególnie w Sylwestra, masz wielkie szczęście w miłości, nie bądź więc wtedy sam. Przyjazne ci znaki to Lew i Koziorożec, uważaj na Ryby, bo będą prosić o to, czego nie chcesz im wcale dać.

Ryby

Poczujesz przypływ optymizmu i życiowej energii. Zawodowe sprawy postawisz na pierwszym miejscu i nie będziesz tego żałować. Pociągać cię będą ambitne pomysły i sytuacje, które jeszcze niedawno uznałbyś za bardzo ryzykowne. Wygrasz, jeżeli sam od początku do końca będziesz pilnować wszystkich spraw. Jowisz sprzyja twoim sprawom finansowym. Warto rozglądać się za źródłem dodatkowych pieniędzy. Po 21.12 czeka cię więcej odpoczynku. Święta w tym roku okażą się czasem sympatycznym i spokojnym, choć niektóre rodzinne spotkania mogą mieć zaskakujący i zabawny przebieg. Będziesz wszędzie mile widziany. To dobry czas na łagodzenie rodzinnych kłótni. Potem bądź spontaniczny i ciesz się wolnością. Wyjazd z przyjaciółmi sprzyja poznaniu wyjątkowej osoby. Wenus przyniesie ci zaproszenia na niezwykłe imprezy i zapewni ci powodzenie w miłości. Przyjazne ci znaki to Rak i Waga, uważaj na Lwa, który przypisuje sobie cudze sukcesy.

Baran

Nie dasz się zimowej chandrze, bo najlepszym lekarstwem na zły humor okażą się spotkania z przyjaciółmi. Wyprawy do kina, teatru lub na świąteczne zakupy okażą się wspaniałą okazją do ciekawych rozmów, a nawet nawiązania kilku niezwykłych znajomości. W sprawach zawodowych zapowiada się trochę spokoju. Inwestuj teraz w swoje hobby, czytaj poważne artykuły i mądre książki. Jeśli szukasz lepszej pracy, to masz szansę znaleźć dobrą propozycję. Od 20.12 przypływ sił, bo Jowisz wkroczy do twojego znaku. Święta będą spokojne. Słońce sprzyja też naprawie różnych rodzinnych relacji. Możesz jednak mieć wrażenie, że wszyscy wtrącają się w twoje sprawy i komentują twoje decyzje. Nie złość się, tylko ciesz się tym, że jesteś popularny i ważny. Pod koniec roku staniesz się rozmarzony i romantyczny. Uważaj na miłosnych oszustów, którzy za wszelką cenę będą chcieli cię uwieść. Przyjazne ci znaki to Skorpion i Strzelec, uważaj na Ryby, które lubią sobie pomarudzić nawet bez powodu.

Byk

Będziesz energiczny i niepokorny. Mimo końca roku poczujesz, że wszystko jeszcze możesz w różnych sprawach zmienić. Szybko odwiedzaj urzędy i nie odkładaj niczego na później. Będziesz obowiązkowy, dobrze zorganizowany i spostrzegawczy. Dzięki temu w pracy odkryjesz błędy, zapobiegniesz kłopotom i wygrasz w wyścigu z konkurencją. Rozszyfrujesz zamysły konkurencji lub wpadniesz na trop większej afery. Odważnie broń swoich spraw i interesów, nie daj się wpędzić w kompleksy. Także w domu nie bój się wcielić w życie swoich oryginalnych pomysłów. Postaraj się też znaleźć sobie pomocników, bo przed Świętami możesz nie mieć czasu, aby samemu ze wszystkim dać sobie radę. Możesz liczyć na pomoc Wenus, która ułatwia relacje i uczy, jak omijać trudne tematy. W miłości bądź zdecydowany i nie daj się wyprzedzić konkurencji. Sylwestrowa noc przyniesie ci miłosną niespodziankę. Przyjazne ci znaki to Panna i Wodnik, uważaj na Strzelca, który nie zawsze dotrzymuje swoich obietnic.

Bliźnięta

Pilnuj swoich sekretów, bo wiele osób bardzo się zainteresuje twoją osobą. W sprawach zawodowych zapowiada się mniej niezwykłych wydarzeń. Nie przejmuj się za bardzo tym, co mówią różne zazdrosne osoby i nie pytaj każdego o opinię. Sam wiesz najlepiej, co jest dla ciebie dobre. Działaj aktywnie, ale nie zawiedź bliskich ludzi, którzy ci zaufali, a wszystkie sprawy potoczą się w dobrym kierunku. Dni po pełni 8 grudnia sprzyjają zdobywaniu ciekawych i nowych umiejętności. Zadbaj tylko o zdrowie. Różne chroniczne dolegliwości mogą się odnowić, jeśli nie będziesz zwracać uwagi na potrzeby własnego organizmu. Po 20.12 poczujesz radość ze zbliżających się Świąt. Wróci ci humor i chęć do miłości. Trudno ci jednak będzie podjąć poważne decyzje. Nie obiecuj zbyt wiele komuś dopiero co poznanemu, bo podczas sylwestrowych szaleństw sporo się może wydarzyć. Przyjazne ci znaki to Skorpion i Ryby, uważaj na Byka, który myśli główne o własnych korzyściach.

Rak

Przyjemności będzie więcej, a pracy i kłopotów trochę mniej. Wpadniesz na odkrywcze pomysły, spotkasz ciekawych ludzi i nareszcie poczujesz się lepiej. Wykorzystaj grudzień, aby szybko uporać się z trudnymi sprawami, szczególnie zawodowymi. Masz zdolności przywódcze i szybko nauczysz się rządzić innymi ludźmi. Walcz o dobre zlecenia czy obowiązki, za które możesz dostać dodatkowe pieniądze. W miłości Mars sprzyja spotkaniu interesującej osoby. Po 21 grudnia poczujesz, że masz już dość towarzyskich rozrywek i z wielką energią zajmiesz się przygotowaniami do Świąt. Twój dom stanie się miejscem, gdzie wszyscy krewni będą mogli cieszyć się wspaniałą atmosferą. Nie zapominaj, że sylwestrowe zabawy są zawsze okazją do znalezienia swojej drugiej połowy, ale jeśli jesteś w parze, to nie flirtuj z kimś, kto pomylił miłość ze sportem. Przyjazne ci znaki to Byk i Rak, uważaj na Barana, który chce być we wszystkim najlepszy.

Lew

Możesz liczyć na życzliwość i wsparcie innych ludzi. Twoje pomysły zaczną się wszystkim podobać, co sprzyja większym sukcesom w pracy. Szkolenia, krótkie podróże i nieformalne spotkania przyniosą ci w grudniu więcej korzyści, niż sądzisz. Poczujesz się dobrze poinformowany, a nawet zapobiegniesz nieprzyjemnym wydarzeniom towarzyskim. W miłości uważaj, bo możesz zacząć wątpić w swoje powodzenie i skreślić sympatyczną znajomość z byle powodu. Także domowe obowiązki mogą kolidować z zaproszeniami na imprezy. Zamiast się denerwować, zrób dobry plan, a wszystko się uda poukładać. Świąteczne dni sprzyjają spotkaniom z ludźmi, z którymi dawno się nie widziałeś. Od 21.12 będziesz coraz bardziej wesoły i spragniony rozrywek. Bądź jednak bardziej ostrożny w ujawnianiu swoich miłosnych sekretów. Uwaga na nowe przygody! Niezobowiązująca znajomość zawarta podczas sylwestrowej nocy przerodzi się w coś poważnego. Przyjazne ci znaki to Panna i Ryby, uważaj na rozgadane Bliźnięta.

Panna

Będziesz tak pochłonięty domowymi sprawami i nadchodzącymi Świętami, że na randki czy nowe zawodowe wyzwania nie starczy ci czasu. Jednak pierwszy tydzień grudnia może przynieść zyskowne propozycje. Orientuj się szybko, jak je zdobyć, bo konkurencja też będzie miała na nie ochotę. Ktoś, kto dotychczas był dla ciebie grzeczny i miły, może nagle pokazać swoje prawdziwe oblicze. Jowisz cały czas ci sprzyja, nie podejmuj jednak pochopnych decyzji i nie rezygnuj z czegoś, na czym ci dawniej bardzo zależało. W Święta poczujesz przypływ sił. Coś trzeba będzie nadrobić, uporządkować. Nie masz co liczyć na pomocników o doradców. Raczej to ty będziesz musiał rządzić, decydować i poprawiać wszystkim humor. Postaraj się choć trochę odpocząć podczas wolnych dni. Zaplanowane zimowe wyjazdy i podróże okażą się bardzo udane. Przyjazne ci znaki to Baran i Strzelec, uważaj na Lwa, który wszystkim się chwali.

Waga

Poważnie zabierzesz się za swoje obowiązki, zdobędziesz dodatkowe pieniądze na świąteczne prezenty. W pracy nie obawiaj się mówić szczerze o swoich sprawach i wątpliwościach, bo dzięki temu zyskasz oparcie i pomoc. Uda ci się także nawiązać przyjaźń z kimś, kto od dawna ci imponował. Okaże się, że macie więcej wspólnych zainteresowań, niż wszyscy sądzą. Wiele odpowiedzialnych zadań może jednak źle wpływać na relacje z ludźmi, bo nie dla wszystkich będziesz miał czas. Ktoś będzie marudzić lub postanowi zainteresować cię sprawami, na które wcale nie będziesz miał ochoty. Zamiast robić dyplomatyczne uniki, mów wprost na co masz ochotę. Postaraj się też, aby tegoroczne Święta były także okazją do zabawy i odpoczynku. Znajdź czas na sport i odpocznij od zawodowych stresów. W miłości też wszystko będzie się dobrze układać, a samotne Wagi będą miały wielkie powodzenie. Zwróć też uwagę na osoby, które poznasz pod koniec roku lub w sylwestrową noc. Przyjazne ci znaki to Baran i Wodnik, uważaj na Koziorożca, który chce wszystkimi rządzić.

Skorpion

Wykorzystaj to, co już wiesz i umiesz, bo w grudniu Jowisz bardzo ci sprzyja. Działaj, planuj odważne posunięcia i szybko zdobywaj to, czego pragniesz. Kiedy wszyscy będą przygotowywać się do Świąt i biegać po zakupy, ty na poważnie zajmiesz się swoją karierą. Czeka cię trochę więcej obowiązków i ważnych spraw do rozstrzygnięcia. Nie uda ci się uciec przed planowaniem, zarządzaniem i rozstrzyganiem sporów. Mimo braku czasu dla siebie, będziesz bardzo zadowolony z tego, co uda ci się teraz osiągnąć. Łatwiej zyskasz uznanie, a nawet dodatkowe pieniądze, bo ważne osoby będą ci teraz ufać. Od 21.12 zacznij już myśleć o nowych znajomościach i romansach, które nawiążesz podczas wolnych dni. Należy się ci trochę odpoczynku i dobrej zabawy. Poczujesz się o wiele lepiej, kiedy zaczniesz ćwiczyć i więcej się ruszać. Postaraj się o siebie dbać, jedź o regularnych porach i śpij odpowiednio długo. Przyjazne ci znaki to Lew i Waga, uważaj na marudną Pannę.

Koziorożec

W grudniu czeka cię wiele niezwykłych przygód i zabawnych sytuacji. Powodzenie szczególnie sprzyja ci powodzenie w sprawach zawodowych. Twoim wrogiem jest jednak pośpiech i zamieszanie. Pilnuj swoich sekretów i postaraj się zapewnić sobie wpływowych pomocników, a wszystko się uda. Przypomną też sobie o tobie różne ważne osoby, a być może ktoś powierzy ci odpowiedzialne zadanie. Dzięki samodzielności i ostrożności osiągniesz więcej, niż wszyscy się spodziewają. Jeśli jednak będziesz zbyt ugodowy i zgodny, to ktoś sprytny szybko wejdzie ci na głowę i załatwi swoje sprawy twoimi rękoma. Po 21.12 chętnie zajmiesz się rodzinnymi sprawami, a nawet zaprosisz na Święta dawno niewidzianych krewnych. Będziesz przebojowy i pewny siebie, a to gwarantuje towarzyskie sukcesy. Znajdziesz pomocników, przekonasz wszystkich do swoich planów. Przyjazne ci znaki to Bliźnięta i Koziorożec, uważaj na inne Skorpiony, bo one łatwo rozszyfrują różne twoje sekrety.

Strzelec

Rozkwitniesz, a ciemne popołudnia nie zdołają popsuć ci humoru. Będziesz energiczny i towarzyski, a także pełen woli do życia. Słońce pomaga ci teraz w zdobywaniu uznania, wygrywaniu w konkursach i pokazywaniu wszystkim, wokoło kogo wszystko się kręci. Szczęście sprzyja ci najbardziej w dziedzinach związanych z podróżami i nauką. Już na początku grudnia zajmij się planowaniem zimowych wyjazdów i szalonych podróży. Postaraj się też wykorzystać stare znajomości, ktoś z przyjaciół może ci teraz doradzić lub pomóc. Nadchodzące Święta i Sylwester sprawią, że trudno ci będzie skupić się na zawodowych obowiązkach. Trzymaj się z dala od surowego szefa, a w pierwszej połowie miesiąca najlepiej wybierz się na ciekawe szkolenie. Jeśli tylko nie zapomnisz kupić prezentów, Święta okażą się wyjątkowo wzruszające. Przyjazne ci znaki to Byk i Bliźnięta, uważaj na Koziorożca, który w każdej sytuacji chce wszystkimi rządzić.

 ***

Pamiętajcie, że wszelkie wróżby warto traktować z dystansem. To rodzaj zabawy, a nie genialne rady na życie. Wszelkie wskazówki, które mogą popchnąć nas do pozytywnych zmian, warto wykorzystać jako wsparcie w tworzeniu lepszego jutra. Więcej horoskopów przygotowanych przez wróżkę znajdziecie na naszej stronie https://horoskopy.gazeta.pl/

Więcej o: