Lubisz buty na obcasie? Dzięki tym trikom pokochasz je jeszcze bardziej. Przyniosą ulgę bolącym stopom

Długie godziny spędzone w butach na obcasie wiążą się zwykle nieprzyjemnym bólem stop. Jak temu zaradzić? Wystarczy, że poznasz te banalne triki i wykorzystasz je w życiu codziennym. Zapewnisz sobie natychmiastową ulgę i zapomnisz o tym niemiłym uczuciu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piękne buty na obcasie po kilku godzinach noszenia mogą powodować ból. Jak się go pozbyć? Te banalne sposoby dadzą ci natychmiastową ulgę tanim kosztem. Poznaj skuteczne triki, które zapewnią ci wygodę i komfort.

Zobacz wideo Zniszczone obcasy w ukochanych szpilkach? Sprawdź, jak łatwo możesz je naprawić!

Przed włożeniem butów musisz je rozbić. Przydadzą ci się grube skarpetki

Buty na wysokim obcasie są zwykle sztywne. Twarda skóra obuwia może być nieprzyjemna dla stóp. Jak temu zaradzić? Najlepiej solidnie je rozbić przed zabraniem ich do biura lub na całonocną imprezę. Skutecznym sposobem na przystosowanie szpilek do wygodnego noszenia, jest ubranie grubych skarpetek. Włóż je na stopy, po czym włóż buty. Kilka godzin przechodzone po domu zapewni ci komfort i skutecznie "rozbije" obuwie. W ten sposób nie tylko rozszerzysz sztywne szpilki, ale także przystosujesz stopę do ich budowy.  

Bolące stopy? Przed włożeniem butów na obcasie owiń kończyny taśmą bandażową

Jeśli obawiasz się bólu po wielogodzinnym chodzeniu w butach na wysokim obcasie, kup taśmę bandażową. Produkt w mig zapewni ci ulgę i zwiększy komfort. Wystarczy, że owiniesz nią trzeci oraz czwarty palec (licząc od największego), po czym ubierzesz szpilki. Taśma obejmie miejsce, w którym znajduje się rozgałęzienie nerwu. Zaklejenie go bandażem sprawi, że niewygodne buty nie narażą stóp na zbyt duży ból. 

Bolące stopy to problem, który pojawia się zwykle przez zbyt ciasne buty. Nieprzyjemne uczucie może być także spowodowane przez zbyt duży rozmiar obuwia. Wystarczy jednak, że natrzesz bądź spryskasz ich wnętrze dezodorantem. Dzięki temu stopa o wiele lepiej będzie trzymać się wkładki, co zminimalizuje ból.

Więcej o: