Szczere wyznanie Ashley Graham. Po ciąży zaczęły wypadać jej włosy. "Nikt nigdy o tym nie mówi"

Modelka plus size Ashley Graham, 10 miesięcy temu po raz drugi została mamą. Tym razem gwiazda doczekała się narodzin bliźniąt i chętnie mówi o swoich doświadczeniach z macierzyństwem. W jednym z ostatnich postów na Instagramie Graham podzieliła się z fanami pewnym poporodowym problemem.

Ashley Graham to popularna modelka plus size, która zasłynęła w show-biznesie promując ruch body positive — kobieta nie wstydzi się eksponowania swojego ciała i od lat z powodzeniem udowadnia, że rozmiar w branży modowej nie musi mieć znaczenia. 35-letnia gwiazda od kilku lat jest szczęśliwą mamą. W jednym z postów na Instagramie pokazała, jak ostatnia ciąża odbiła się na wyglądzie jej włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ashley Graham naśladuje swoją mamę i wykonuje jej trening sprzed lat

Ashley Graham opowiedziała o problemie wypadających włosów po ciąży

W dobie popularności mediów społecznościowych i ukazywania w większości pozytywnych, przyjemnych i pięknych aspektów życia, coraz częściej mówi się o tym, jak ważne jest też pokazywanie tego, co naturalne. Jednym z takich zjawisk jest wypadanie kosmyków po ciąży. Modelka Ashley Graham za pośrednictwem Instagrama podzieliła się z 19,5 mln obserwujących zdjęciami, na których widać na jej głowie mnóstwo tak zwanych baby hair, czyli delikatnych, dopiero co odrastających włosów. Gwiazda zamieściła też wpis, w którym poinformowała, że "przynajmniej rosną". Zdjęcia spotkały się z zachwytem fanów, którzy nie bali się wyrazić swoich opinii w komentarzach.

O mój Boże, myślałam, że tylko ja tak wyglądam. Czuję się teraz o wiele lepiej, dziękuję, że jesteś taka otwarta w swojej poporodowej podróży
Ten post jest powodem, dla którego cię kocham! Proszę, wciąż normalizuj te okropne rzeczy, które spotykają nas, matki, gdy dosłownie oddajemy swoje życie, by powitać dzieci na świecie. Nikt nigdy o tym nie mówi. Pozostań sobą, cudowna kobieto!
Dziękuję ci za to — jest nadzieja!
O mój Boże, moje wyglądają teraz okropnie — dokładnie tak, jak te. Ty wciąż jesteś piękna jak zawsze, dziękuję za inspirację!
 

Wypadanie włosów. Dlaczego kobiety tracą je po ciąży?

Wypadanie włosów w trakcie ciąży i po niej to efekt reakcji organizmu na wahania hormonów. Ciąża sprzyja wzrostowi poziomu estrogenów, co u niektórych pań polepsza wygląd skóry, włosów i paznokci, jednak u innych nadmiar może doprowadzić do wypadania pasm przed i po porodzie. Organizm matki w trosce o dziecko oddaje mu swoje zapasy witamin i składników mineralnych, co sprawia, że jej samej zaczyna ich brakować. Wypadnie włosów po ciąży zazwyczaj trwa około 3 miesiące. W tym czasie ważne jest prawidłowe odżywanie i świadoma pielęgnacja osłabionych kosmyków.

Więcej o: