Chcesz wydłużyć żywotność stanika? Unikaj tych 3 błędów, a będzie ci służył długi czas

Jak dbać o bieliznę, by służyła nam przez długi czas? Okazuje się, że często popełniamy popularne błędy, które sprawiają, że musimy kupować biustonosze o wiele częściej. Co zrobić, by stanik jak najdłużej mógł nam służyć? Podpowiadamy.

Każdy, kto nosi staniki wie, jak ważne jest, by odpowiednio o nie dbać. To kosztowna bielizna, która może posłużyć przez długi czas, jeśli będzie użytkowana i prana we właściwy sposób. Zwróć uwagę na te 3 kwestie, a nowy biustonosz będzie idealnie wyglądał przez wiele miesięcy.

Zobacz wideo Bielizna, która wykrywa gwałt w czasie rzeczywistym. I powiadamia najbliższych o niebezpieczeństwie

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozmiar stanika, a jego przechowywanie. Jak prawidłowo układać je w szafie?

Nosisz biustonosze push up? W twojej kolekcji znajduje się też biustonosz samonośny? A może posiadasz jeszcze inne rodzaje staników? Bez względu na model, ten typ bielizny należy odpowiednio przechowywać, by zachowała swój kształt. Wbrew pozorom nie jest to tylko kolejny element stroju, lecz także część garderoby, która odpowiednio podtrzymuje piersi. Dzięki temu są dobrze ułożone i wymodelowane. Właśnie dlatego staniki damskie muszą być prawidłowo przechowywane, by nie traciły swojego kształtu.

Bez względu na rozmiar i model stanika, każdy należy przechowywać tak samo. Powinny być umieszczone na płasko w szufladzie lub na półce. Pod żadnym pozorem nie należy wieszać ich na wieszakach, ponieważ mogą się rozciągnąć. Warto układać je jeden za drugim.

Biustonosze damskie potrzebują odpowiednich warunków podczas prania. Jak poprawnie je czyścić?

Staniki damskie najlepiej prać ręcznie z zapiętymi haftkami. Nawet delikatne programy pralek mogą po czasie zniszczyć nasz ulubiony biustonosz, dlatego lepiej prać je w dłoniach. Należy robić to w letniej wodzie z odrobiną delikatnego detergentu, by stanik nie stracił swojej elastyczności. Gorąca woda oraz drażniąca chemia sprawią, że ten typ bielizny szybko przestanie się pięknie prezentować.

Suszenie staników ma znacznie. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Nigdy nie susz staników na kaloryferze. Korzystanie z suszarki bębnowej również może szybko je zniszczyć. Nie należy też ich wieszać za ramiączka czy haftki, aby się nie rozciągnęły. W ten sposób szybko stracą swoją elastyczność. Zasada jest jedna. Biustonosze powinno się suszyć tak, jak przechowywać w szafie, czyli na płasko.

Więcej o: