Bierzesz prysznic? Zostaw otwarte drzwi do łazienki. Powód może cię zdziwić

W dobie wciąż rosnącej inflacji coraz więcej ludzi szuka sposobów na ocieplenie mieszkania bez potrzeby płacenia wyższych rachunków. Okazuje się, że istnieją na to skuteczne, proste triki. Pomieszczenie przy łazience można szybko ogrzać podczas codziennego brania prysznica. Sprawdź, jak to zrobić.

Inflacja wciąż rośnie, a wraz z nią rachunki i ceny podstawowych produktów w sklepach. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz więcej ludzi szuka sposobów na podwyższenie temperatury w pomieszczeniach bez potrzeby płacenia dodatkowych pieniędzy. Okazuje się, że istnieją skuteczne patenty, które nie kosztują ani złotówki. Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, pokój obok łazienki można szybko i łatwo ogrzać dzięki temu, że codziennie bierzemy prysznic. Sprawdź, na czym polega ta prosta, nietypowa metoda. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo O ile może wzrosnąć rachunek za gaz, jeśli nie będzie interwencji rządu?

Bierzesz prysznic? Lepiej zostaw otwarte drzwi do łazienki

Jesienią i zimą na dworze jest zimno, dlatego by nie marznąć, zachodzi konieczność ogrzewania mieszkania. Jeśli masz w domu prysznic, z którego codziennie korzystasz i lubisz gorące kąpiele, możesz dzięki nim wspomóc ogrzewanie pomieszczenia, które znajduje się obok łazienki. Wystarczy, że po umyciu się zostawisz drzwi otwarte na oścież na kilka-kilkanaście minut. Gorąca para wodna szybko rozejdzie się po otwartej przestrzeni. Pamiętaj, by później przymknąć lub całkiem zamknąć drzwi. Jeśli pozostaną otwarte, temperatura w łazience się obniży.

Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu? Wypróbuj te proste triki

Oprócz triku z drzwiami od łazienki można zadbać o ciepło mieszkania, wykorzystując inne sposoby.

  1. Uszczelnij okna i drzwi — Ze względu na szczeliny mieszkanie szybko się ochładza. Jeśli nie masz pieniędzy na wymianę okien, wykorzystaj specjalną taśmę klejącą.
  2. Nie zasłaniaj niczym kaloryferów — Zasłanianie grzejników sprawia, że ciepło nie może swobodnie rozejść się po pomieszczeniu.
  3. Nie zastawiaj grzejników meblami — Ustaw je tak, by nie zasłaniały źródła ciepła.
  4. Odsłaniaj okna w dzień — Promienie słoneczne wpadające do pokojów ogrzeją je naturalnym światłem.
  5. Ustaw okna na tryb zimowy — Dzięki temu będą bardziej uszczelnione, a ciepłe powietrze nie ucieknie.
  6. Nie otwieraj piekarnika podczas pieczenia — Takie działanie sprawia, że ciepło ucieka, a urządzenie pobiera więcej prądu, by dogrzać z powrotem sprzęt.
  7. Otwórz drzwiczki piekarnika po pieczeniu — Kiedy urządzenie zostanie już wyłączone, a w środku nadal będzie ciepło, wyższa temperatura rozejdzie się po kuchni, skutecznie ją dogrzewając.
Więcej o: