Bogumiła Wander w młodości zachwycała urodą i klasą. Tak wyglądała, gdy rozpoczynała karierę

Bogumiłę Wander przez wiele lat można było oglądać na małym ekranie. Prezenterka ujmowała widzów nie tylko swoim profesjonalizmem, ale też urodą. Przypominamy jej zdjęcia z młodości.

Bogumiła Wander przez wiele lat była jedną z najpopularniejszych spikerek i prezenterek telewizyjnych. W latach 1965-2003 była ona związana z Telewizją Polską. Widzowie zachwycali się nie tylko jej profesjonalizmem, ale też ponadprzeciętną urodą. W 2020 roku media poinformowały, że Bogumiła Wander zmaga się z nieuleczalną chorobą. 

Zobacz wideo Anna Lewandowska - od mało oryginalnych stylizacji do ikony mody. Wielka metamorfoza trenerki i WAG
 

Bogumiła Wander w młodości. Kariera prezenterki 

Bogumiła Wander urodziła się w 1943 roku w Kaliszu. Studiowała na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. Już na trzecim roku studiów rozpoczęła karierę telewizyjną. W organizowanym przez TVP konkursie pokonała ona 269 uczestników. Bogumiła Warner mogła pochwalić się nienaganną dykcją, a także klasą. Na ekranie zawsze prezentowała się bardzo elegancko. 

Od połowy lat 70. XX wieku zapowiadała na żywo programy w TVP1 i TVP2. Sprawdzała się również w roli konferansjerki. Prowadziła m.in. Festiwal Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze czy festiwale muzyczne w Opolu i Sopocie. Bogumiła Wander w latach 90. zrealizowała dwa filmy dokumentalne: "Conrad Drzewiecki o sobie. To nie ja, to taniec" i "Andrzej Strumiłło. A-4 dziennik rysowany". Prezenterka zniknęła z małego ekranu w 2003 roku. Wciąż jednak udzielała się w życiu publicznym. 

 

Choroba Bogumiły Wander. W jakim stanie jest prezenterka? 

W 2020 roku media poinformowały, że u Bogumiły Wander zdiagnozowano postępującą chorobę Alzheimera.  Aktualnie przebywa ona w specjalistycznym ośrodku, w którym ma zapewnioną całodobową opiekę. Mąż dziennikarki, Krzysztof Baranowski, w rozmowie z "Faktem" powiedział, że prawdopodobnie Bogumiła już nigdy nie wróci do ich wspólnego mieszkania.

W tej samej rozmowie mężczyzna mówił o aktualnym stanie żony:

Jest bardzo rozmowna. Zawsze tak było i pozostało, tylko teraz nie bardzo można zrozumieć, co chce powiedzieć. Lekarze nic nie mówią, prócz tego, że trudno oczekiwać zmian. Oczywiście żona jest na specyficznych lekach, ale w mojej ocenie można powiedzieć, że choroba się zatrzymała. Nie ma żadnej diagnozy, że będzie lepiej lub gorzej, po prostu trzeba czekać.

Krzysztof Baranowski przyznaje, że fizycznie jego żona jest w dobrej formie, jednak nie ma kontaktu z rzeczywistością. Nie rozpoznaje nawet męża. W tym roku Bogumiła Wander skończyła 79 lat. 

Więcej o: