Jedni ją kochali, drudzy nienawidzili. Co słychać u Stephanie z "Mody na sukces"?

Bezwzględna, zaborcza, ale i szalenie oddana rodzinie. Taka była Stephanie Forrester z kultowej opery mydlanej "Moda na sukces". A jaka jest prywatnie Susan Flannery? Od lat spekuluje się o jej orientacji.

Stephanie Forrester, pilnie strzegła swojej rodziny i z tego względu wiele razy dopuszczała się naprawdę niecnych intryg. Szczególnie wobec żony jej byłego męża i synowej w jednej osobie, czyli Brooke. Niektórzy szczerze tej postaci nie znosili, inni cenili za ostry język i bezpośredniość. Susan Flannery, która grała tę postać przez ponad 20 lat, prywatnie jest absolutnym przeciwieństwem postaci.

Magdalena LamparskaMagdalena Lamparska zachwyca figurą w czerwonej sukience. "Jakim cudem?"

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Nie tylko "Moda na sukces". Aktorka ma na koncie wiele innych nagradzanych ról

Choć w Polsce Susan znana jest najbardziej z "Mody na sukces", jednak zagrała też w innych ważnych produkcjach takich jak: Prawo Burke’a, Dallas i  Dni naszego życia. Za rolę w tym ostatnim serialu otrzymała nagrodę Emmy. Ale Susan nie występowała wyłącznie w serialach. Zagrała w niezwykle docenianym filmie Płonący wieżowiec, a za tę kreację dostała Złotego Globa. W "Modzie na sukces" występowała od 1987 roku do 2012, niektóre z odcinków reżyserowała osobiście, uczestniczyła też w tworzeniu scenariusza, dlatego twórcy serialu byli bardzo zawiedzeni jej decyzją o odejściu. A stało się to w 2012 roku. Aktorka cierpiała na fibromialgię. To przewlekła choroba reumatyczna ścięgien i mięśni. Poza tym Flannery chciała zwyczajnie odpocząć i w końcu podróżować po świecie.

 

Przeciwieństwo Stephanie. Prywatnie dosyć skryta

Ekipa serialu wielokrotnie podkreślała, że Susan to kompletne przeciwieństwo Stephanie. Serdeczna, ciepła i niezwykle zabawna była postrzegana jako filar produkcji. Ma wiele pasji, kocha gotować i posiada licencję pilota. Nigdy nie wyszła za mąż, ale też nie wypowiadała się na temat swojej orientacji. Wiele źródeł donosi, że była długo w związku z inną aktorką - Fannie Flagg. Jej przyjaciółka w swojej książce napisała:

Wielu przyjaciół Susan i Fannie wiedziało, że są kochankami, inni nie. W tych okolicznościach ukrywanie się musiało być dla Susan niezwykle bolesne.

Susan Flannery adoptowała dziewczynkę - Blaise. Dzisiaj ma już 35 lat. Obecnie podróżuje między Stanami Zjednoczonymi a Australią, gdzie mieszka właśnie jej córka. A poza tym wciąż utrzymuje bardzo serdecznie relacje z obsadą "Mody na sukces", a szczególnie... ze swoją serialową nemezis, Brooke.

 
Więcej o: