Jedni ją kochali, drudzy nienawidzili. Co słychać u Stephanie z "Mody na sukces"?

Bezwzględna, zaborcza, ale i szalenie oddana rodzinie. Taka była Stephanie Forrester z kultowej opery mydlanej "Moda na sukces". A jaka jest prywatnie Susan Flannery? Od lat spekuluje się o jej orientacji.

Stephanie Forrester, pilnie strzegła swojej rodziny i z tego względu wiele razy dopuszczała się naprawdę niecnych intryg. Szczególnie wobec żony jej byłego męża i synowej w jednej osobie, czyli Brooke. Niektórzy szczerze tej postaci nie znosili, inni cenili za ostry język i bezpośredniość. Susan Flannery, która grała tę postać przez ponad 20 lat, prywatnie jest absolutnym przeciwieństwem postaci.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Nie tylko "Moda na sukces". Aktorka ma na koncie wiele innych nagradzanych ról

Choć w Polsce Susan znana jest najbardziej z "Mody na sukces", jednak zagrała też w innych ważnych produkcjach takich jak: Prawo Burke’a, Dallas i  Dni naszego życia. Za rolę w tym ostatnim serialu otrzymała nagrodę Emmy. Ale Susan nie występowała wyłącznie w serialach. Zagrała w niezwykle docenianym filmie Płonący wieżowiec, a za tę kreację dostała Złotego Globa. W "Modzie na sukces" występowała od 1987 roku do 2012, niektóre z odcinków reżyserowała osobiście, uczestniczyła też w tworzeniu scenariusza, dlatego twórcy serialu byli bardzo zawiedzeni jej decyzją o odejściu. A stało się to w 2012 roku. Aktorka cierpiała na fibromialgię. To przewlekła choroba reumatyczna ścięgien i mięśni. Poza tym Flannery chciała zwyczajnie odpocząć i w końcu podróżować po świecie.

 

Przeciwieństwo Stephanie. Prywatnie dosyć skryta

Ekipa serialu wielokrotnie podkreślała, że Susan to kompletne przeciwieństwo Stephanie. Serdeczna, ciepła i niezwykle zabawna była postrzegana jako filar produkcji. Ma wiele pasji, kocha gotować i posiada licencję pilota. Nigdy nie wyszła za mąż, ale też nie wypowiadała się na temat swojej orientacji. Wiele źródeł donosi, że była długo w związku z inną aktorką - Fannie Flagg. Jej przyjaciółka w swojej książce napisała:

Wielu przyjaciół Susan i Fannie wiedziało, że są kochankami, inni nie. W tych okolicznościach ukrywanie się musiało być dla Susan niezwykle bolesne.

Susan Flannery adoptowała dziewczynkę - Blaise. Dzisiaj ma już 35 lat. Obecnie podróżuje między Stanami Zjednoczonymi a Australią, gdzie mieszka właśnie jej córka. A poza tym wciąż utrzymuje bardzo serdecznie relacje z obsadą "Mody na sukces", a szczególnie... ze swoją serialową nemezis, Brooke.

 
Więcej o: