Jak pozbyć się myszy z domu? Rozłóż waciki nasączone tym produktem, a szybko wypłoszysz szkodniki

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy myszy szukają ciepłego schronienia z łatwym dostępem do pożywienia. Niestety, z tego powodu często stają się naszymi niechcianymi współlokatorami. Jak pozbyć się myszy z domu skutecznie i humanitarnie?

Pojawienie się myszy w domu może spowodować wiele szkód. Gryzonie robią dziury w ścianach i podłogach, przegryzają kable, niszczą meble oraz zanieczyszczają pożywienie. Mimo niewielkich rozmiarów skutecznie potrafią uprzykrzać życie. Na szczęście istnieją proste i niedrogie sposoby, by się ich pozbyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak zapobiegać pojawieniu się myszy w domu? Wprowadź te działania

Wystarczy chwila nieuwagi, otwarte drzwi czy niewielka dziura w ścianie, a niechciany lokator szybko skorzysta z okazji i zamieszka z nami. Dlatego tak ważne jest, aby temu zapobiegać. Co należy robić, zanim mysz pojawi się w naszym domu?

  • Uszczelnij i zabezpiecz okna siatką,
  • obejrzyj dokładnie dom i pozbądź się wszystkich dziur i szpar. Użyj do tego gipsu, gdyż gryzonie bez problemu przegryzą styropian czy wełnę mineralną,
  • trzymaj śmieci w szczelnym koszu, dbaj o porządek, by odpadki jedzenia nie przyciągały myszy,

Co, jeśli mimo naszych działań myszy się pojawiły?

Jak pozbyć się myszy z domu? Postaw na skuteczne odstraszacze

Myszy nie znoszą niektórych zapachów. Skutecznie je wypędzisz z pomocą roślin, które możesz trzymać w domu, lub zasadzić w ogródku. Są to m.in.:

  • mięta,
  • rumianek,
  • dziewanna,
  • liście pomidorów,
  • oleander,
  • wrotycz.

Oprócz tego źle reagują na zapach lakieru do włosów, octu jabłkowego i olejku o zapachu mięty pieprzowej. Spryskaj ich kryjówkę produktem do utrwalania fryzury, a w miejscach, gdzie się pojawiają, rozstaw waciki nasączone octem lub olejkiem. Uciekną czym prędzej.

Jak pozbyć się myszy z domu humanitarnym sposobem? Wybierz bezpieczną pułapkę

Myszy pozbędziesz się także dzięki pułapkom. Żywołapkę, która pozwoli je schwytać, ale nie zabić, kupisz w większości sklepów. Jest niedroga i niezwykle skuteczna. Złapanego gryzonia wywieź z dala od domu, najlepiej do lasu lub na łąkę. 

Więcej o: