Jak wyczyścić pralkę? Wlej do bębna pół szklanki i ustaw program. Zapomnisz o smrodzie na dobre

Jak wyczyścić pralkę? Regularne dbanie o czystość urządzenia jest bardzo ważne, jeśli chcemy, by służyło nam jak najdłużej. Z tego względu warto wypróbować proste i tanie sposoby z zastosowaniem produktów, które większość z nas ma już w domu. Oto co należy zrobić.

Wielu ludzi ulega błędnemu myśleniu, że skoro pralka jest wykorzystywania do prania, to sama nie potrzebuje czyszczenia. Okazuje się jednak, że sprzęt wymaga regularnej pielęgnacji, dzięki czemu nie dopuścimy do powstania nieestetycznych osadów z kamienia i nieprzyjemnych zapachów. Resztki detergentów, które po jakimś czasie zaczną osiadać również i na ubraniach, z czasem mogą być coraz trudniejsze do usunięcia. Z tego względu warto wypróbować domowe sposoby, by szybko pozbyć się problemu. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie octu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Wlej do bębna pół szklanki octu

Niektórzy co jakiś czas zauważają, że z pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach. Na szczęście problem można rozwiązać prostym sposobem. Jedyne co należy zrobić, to wlać do bębna lub dozowników pół szklanki octu, włożyć do środka ścierki, szmatki czy ręczniki (zostaną zdezynfekowane, a woda do prania się nie zmarnuje) i ustawić program na 60-90 stopni. Dla osiągnięcia lepszego efektu można też wsypać sodę oczyszczoną (około 50 g). Metoda dodatkowo zlikwiduje kamienisty osad. Gdy cykl się skończy, warto na jakiś czas zostawić drzwiczki pralki uchylone, by gryzący zapach octu wywietrzał.

Katarzyna Cichopek pokazała figurę w stroju sportowym. Tylko spójrzcie na ten brzuch! (zdjęcie ilustracyjne) "Super płaszczyk" Katarzyny Cichopek to hit sezonu! Podobny za 249 zł

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Wystarczy kilka kapsułek

Czyszczenie pralki tabletką do zmywarki jest bardzo proste, a przy tym skuteczne. Wystarczy włożyć do pustego bębna dwie-trzy kapsułki (ważne, by wybrać te bez foliowych osłonek) i nastawić program o temperaturze 60-90 stopni. Dzięki tej metodzie elementy urządzenia zostaną umyte i odświeżone, a woda, ze względu na zawartość soli w tabletkach, zmiękczy się. Po zakończeniu cyklu należy otworzyć pralkę i osuszyć jej wnętrze. Zabieg można przeprowadzać co najmniej raz na pół roku — warto robić to za każdym razem, gdy zauważymy, że urządzenie jest brudne.

Paznokcie świąteczne - bajkowe opowieści i eleganckie historie. Zapraszamy na przegląd najpiękniejszych wzorów. Zdjęcie ilustracyjne Paznokcie świąteczne - bajkowe opowieści i eleganckie historie

Jak wyczyścić pralkę domowym sposobem? Wsyp do środka kwasek cytrynowy

Na kamień w pralce dobrze sprawdzi się też kwasek cytrynowy, który większość z nas ma w kuchni. Wystarczy wsypać około pół szklanki produktu do pojemnika na proszek lub bębna i nastawić program na 60-90 stopni. Dzięki temu urządzenie będzie czyste i szybko zapomnisz o osadzie z kamienia.

Więcej o: