Przyszła położna broniła pracę magisterską, gdy odeszły jej wody. Egzamin trwał 7 minut

Martina Cuomo, 30-letnia mieszkanka Neapolu, 30 listopada obroniła pracę magisterską z towarzyszącymi jej bólami porodowymi. Nietypowy egzamin odbył się w formule on-line i trwał zaledwie 7 minut. Kobieta jeszcze tego samego dnia urodziła zdrową córeczkę.

Na głowie wieniec, w jednej ręce dyplom, a w drugiej... noworodek. 30 listopada 2022 roku, 30-letnia mieszkanka Neapolu, Martina Cuomo, nigdy nie zapomni. Kobieta, wspierana przez partnera, broniła pracy magisterskiej, która była zwieńczeniem kilku lat nauki na studiach. Towarzyszyły jej zaawansowane bóle porodowe. Co ciekawe, kierunek, który studiowała kobieta, to pielęgniarstwo i położnictwo. Egzaminu nie przerwano, a Cuomo zdobyła wyższe wykształcenie i tego samego dnia urodziła zdrową córeczkę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przedwczesny poród, infekcja u matki, dziecko na OIOM-ie, a do tego COVID. Poruszająca historia w "Mamy czas"

Przyszła położna zaczęła rodzić podczas obrony pracy dyplomowej. Egzamin trwał 7 minut

Jak podaje portal Anteprima24, Martina Cuomo, ze względu na zaawansowaną ciążę, uzyskała zgodę Wydziału Nauk Pielęgniarstwa i Położnictwa na obronę pracy magisterskiej z zakresu telemedycyny w formule on-line. Podobną formę w wielu krajach przybierają egzaminy, które przeprowadzane są podczas zaostrzenia pandemii Covid-19. Kobiecie bardzo zależało, by obronić pracę w pierwszym terminie, ponieważ w innym przypadku mogłaby do niej podejść dopiero wiosną przyszłego roku, co mogłoby się przełożyć na jej plany zawodowe. 

W trakcie obrony pracy 30 listopada Cuomo czuła już, że akcja porodowa trwa. Przez cały czas miała wsparcie partnera, Antonio. Na pytania przedstawione przez komisję odpowiadała praktycznie między skurczami. Egzamin kobiety trwał zaledwie 7 minut. Podczas ogłaszania wyniku Martinie odeszły już wody i była już w drodze do szpitala, gdzie miała przyjść na świat jej córeczka.

Uczelnia pochwaliła się zdjęciem młodej mamy. "Gratulacje z okazji tego wspaniałego dnia"

Martina Cuomo urodziła zdrową córeczkę 30 listopada około godziny 18:30 w poliklinice Luigi Vanvitelli w Neapolu. Dziewczynka ważyła 3520 g i nadano jej imię Nunzia. Zdjęcie młodej mamy zostało opublikowane na Facebooku Uniwersytetu miasta L'Aquila, w którym studiowała 30-latka. Przedstawiciele uczelni złożyli kobiecie gratulacje z okazji wyjątkowego dnia.

Martina Cuomo ukończyła pielęgniarstwo i położnictwo, i tego samego dnia urodziła swoją słodką córeczkę. Gratulacje z okazji tego wspaniałego dnia!

Wielu Internautów przyłączyło się do życzeń zamieszczonych w poście i wyraziło swój podziw dla wyjątkowego osiągnięcia młodej mamy.

Jak cudownie, podwójne gratulacje
Gratulacje kochana mamo. Tyle wzruszeń!
Gratulacje! Jak cudownie. Twoja mała dziewczynka zdecydowała się wynagrodzić Twój wysiłek w niezapomniany sposób!
Duma i przykład dla wszystkich kobiet
Ile emocji w ciągu zaledwie jednego dnia!
Więcej o: