Czy 15 emerytura 2023 zostanie wypłacona? Rzecznik PiS rozwiewa wątpliwości

13. i 14. emerytura stanowiły dla milionów seniorów w 2022 roku duży zastrzyk gotówki, biorąc pod uwagę szalejącą inflację. Jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że miałaby również zostać wypłacona 15. emerytura 2023. Odniósł się do tego rzecznik PiS.

Każda złotówka jest na wagę złota przy obecnie rosnących cenach. Miliony seniorów zastanawia się zatem, czy w 2023 roku również może liczyć na dodatki wypłacane przez ZUS. We wtorek Programie Pierwszym Polskiego Radia odniósł się do tego, rzecznik PiS Rafał Bochenek. 

Martyna Wojciechowska pokazała legitymację z podstawówki. Fanka: Czemu zmieniłaś imię? (zdjęcie ilustracyjne) Martyna Wojciechowska w odważnej kreacji z dekoltem aż do pępka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Girzyński: Myślę, że wyborcy czekają na emeryturę Tuska i Kaczyńskiego

13. i 14. emerytura 2023. Seniorów czekają dobre wiadomości 

Trzynastki po raz pierwszy zostały wypłacone w 2019 roku, a od 2 lat zostały dodatkiem zagwarantowanym seniorom na stałe, dzięki ustawie. Wypłaty w wysokości aktualnie obowiązującej minimalnej emerytury trafiają na konta wszystkich seniorów niezależnie od wysokości otrzymywanych świadczeń. 

Czternastki, choć miały być świadczeniem jednorazowym, to w 2022 roku zostały wypłacone ponownie. W 2023 także mają zasilić konta wybranych emerytów, co w październiku potwierdziła minister Marlena Maląg. Na ten moment nie ma jednak jeszcze ostatecznej ustawy. W wywiadzie z rzecznikiem PiS dla Polskiego Radia temat powrócił zatem ponownie. - 13. i 14. emerytura jak najbardziej będą realizowane — poinformował Rafał Bochenek. 

Emerytura (zdjęcie ilustracyjne) Kiedy 13 emerytura? 2023 przyniesie duże zmiany w wysokości świadczeń

15. emerytura 2023 powstanie? Słowa rzecznika rozwiewają wątpliwości

We wspomnianej rozmowie dziennikarze poruszyli także kwestię 15. emerytury. Rzecznik PiS odparł na to, że taki projekt "nie leży na stole i nie toczą się żadne rozmowy w tym zakresie na ten moment, a to media żywią się jedynie takimi spekulacjami". Zapewnił przy tym, że partia rządząca na pewno będzie wspierać seniorów, dlatego wypłacone ponownie zostaną trzynastki i czternastki. 

Więcej o: