Z jakiego kraju pochodzi twoja uroda? Sprawdzisz to w banalnie prosty sposób

Urodziłaś się w Polsce, stąd też pochodzą twoi rodzice, dziadkowie i pradziadkowie, więc wydaje ci się, że twoja uroda pochodzi właśnie z tych terenów? Niekoniecznie. Bardzo możliwe, że w jakimś procencie masz korzenie z zupełnie innego zakątka świata.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Posłuchaj podcastu Co Paulina Smaszcz myśli o walkach w social mediach, hejcie i o byciu nielubianą?

Migracje ludzi, które na świecie odbywają się od wieków sprawiły, że typy urody przemieszały się i w różnych proporcjach składają się z innych typów. Jeśli natomiast zastanawiałaś się kiedyś, z jakiego zakątka świata może pochodzić twoja uroda, można to sprawdzić w prosty sposób, analizując kilka takich typów, które wyróżnione zostały przez antropologów.

Skąd pochodzi twoja uroda? Typ śródziemnomorski

Ten typ charakteryzuje się się śniadą skórą, ciemnymi, prostymi lub falowanymi włosami i ciemnym kolorem oczu. Budowa ciała jest natomiast drobna, wzrost średni lub niski, a rysy twarzy delikatne. Śródziemnomorski typ pochodzi z krajów basenu Morza Śródziemnego, ale jego wpływy sięgają zachodniej Europy, terenów czarnomorskich i północno-zachodnich Indii.

Jak sprawdzić skąd pochodzi nazwisko?Skąd pochodzi twoje nazwisko i co oznacza? Sprawdzisz to w prosty sposób

Skąd pochodzi twoja uroda? Typ nordyczny

Cienka, blada, wrażliwa na słońce skóra o różowym podtonie, włosy od jasnego po ciemny blond i niebieskie oczy to cechy charakterystyczne dla typu nordycznego. Budowa ciała jest dość smukła, a wzrost wysoki. Rysy twarzy wyraziste. Ten typ pochodzi z terenów wokół Morza Północnego (Skandynawia, Islandia) oraz Morza Bałtyckiego.

Skąd pochodzi twoja uroda? Typ armenoidalny

Ten typ cechuje śniady lub płowy kolor skóry, ciemne faliste, kędzierzawe, rzadko proste włosy i ciemne, czasem piwne z odcieniem zielonkawym oczy. Budowa ciała dość krępa, wzrost średni. Nos charakterystyczny, długi, wąski i wydatny. Bardzo obfity zarost i owłosienie ciała. Od neolitu występuje w Azji Mniejszej, aż po Syrię i Liban na południu. Charakterystyczny dla Kaukazu i mieszkańców Armenii i Tadżykistanu.

Słynny depresyjny kot w końcu znalazł domNajsmutniejszy kot świata jeszcze niedawno był bezdomny. To wzruszające, jak szybko zaufał właścicielom

Skąd pochodzi twoja uroda? Typ laponoidalny

Charakterystyczna dla tego typu jest skóra płowa do żółtośniadej, ciemne, proste i sztywne włosy oraz ciemne, czasem piwno-brązowe oczy. Wzrost niski lub średni i krępa budowa. Nos średnio szeroki do szerokiego, mało wydatny. Słaby zarost i owłosienie ciała. Typ ten koncentruje się u Lapończyków. Pochodzi z Azja Środkowej i terenów górzystych Karpat i Alp.

Skąd pochodzi twoja uroda? Typ paleoeuropeidalny

Skóra szarożółtawa, włosy w kolorze ciemnego brązu i ciemnego blondu, a oczy szaro-niebieskie lub mieszane (brązowo-szare) to cechy charakterystyczne dla typu paleoeuropeidalnego. Budowa ciała w tym przypadku jest krępa z tendencją do tycia.  szeroka twarz i nos, głowa długa, osoby wysokie. W średniowieczu był to charakterystyczny typ mieszkańców Północnej Europy, aktualnie typ urody spotykany niektórych rejonach Skandynawii i zachodnich rejonach Wysp Brytyjskich.

Więcej o: