17-latka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Jej nogi mają ponad 134 cm długości!

Niełatwo jest pobić światowy rekord Guinnessa, jednak udało się tego dokonać 17-latce z Teksasu. Wpisała się do tej niezwykłej księgi jako posiadaczka najdłuższych nóg na świecie! Łączna ich długość to aż 269 cm, a Maci Currin jest z nich dumna. Jak wygląda nastolatka, która ma najdłuższe nogi świata?

Maci Currin ma 17 lat i prowadzi życie przeciętnej nastolatki. Chodzi do szkoły, świetnie się bawi ze znajomymi i chętnie gra w siatkówkę w szkolnej drużynie. Coś, co ją wyróżnia to jej bardzo długie nogi, dzięki którym pobiła światowy rekord Guinnessa.

Zobacz wideo Modelka Victoria's Secret pozuje w kożuchu projektu Sary Boruc

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

17-latka wpisana do księgi rekordów Guinnessa. Ma najdłuższe nogi na świecie

Maci Currin czuła, że jej długie nogi to coś wyjątkowego. Choć jej rodzina z Teksasu może pochwalić się stosunkowo wysokim wzrostem, nastolatka zdecydowanie wyróżnia się na ich tle. Wiedziała też, że jej nogi są ponadprzeciętnie długie. Chciała to wykorzystać i zawalczyć o pobicie światowego rekordu Guinnessa. Jej rodzina nie była na początku do tego przekonana, jednak nastolatka w końcu postawiła na swoim.

 

Dziś Maci Currin ma na swoim koncie rekord Guinnessa za posiadanie najdłuższych nóg na świecie w kategorii kobiet. Jej lewa noga ma aż 135,267 cm, a prawa 134,3 cm. Sumując te wyniki, obie nogi Maci łącznie mają ponad 269 cm! Marzeniem dziewczyny jest też pobicie kolejnego rekordu w przyszłości. Chciałaby zostać odznaczona jako najwyższa na świecie profesjonalna modelka.

Jak wygląda życie osoby z tak długimi nogami? Każdy dzień to przygoda

Maci Currin od zawsze wyróżniała się wysokim wzrostem i długimi nogami. Obecnie stanowią one aż 60% jej całkowitej wysokości. Posiadanie tak długich nóg wiąże się z różnymi wyzwaniami, jakie stają przed nastolatką. Często są one bardzo prozaiczne. Zdarza się, że Maci ma problem, by przejść przez niektóre drzwi. Podróże również są utrudnione - samolot, samochód, jak i komunikacja miejska to coś, co bardzo uprzykrza jej życie. Najgorzej jednak jest dziewczynie dopasować odpowiednie ubrania. Spodnie czy sukienki dostępne w sklepach często są dla niej o wiele za krótkie.

 

Dziewczyna bardzo wyróżnia się na tle rówieśników, co powoduje wiele nieprzyjemnych sytuacji. Chciała zdobyć rekord, aby zainspirować wysokich ludzi na całym świecie do zaakceptowania swojego wzrostu. Tak nastolatka wspomina relacje z rówieśnikami:

Nigdy nie byłam wyśmiewana z powodu moich nóg… Wyśmiewano mnie, ponieważ zawsze byłam wyższa od innych.
 

Obecnie Maci jest dumna ze swoich długich nóg. Między innymi dzięki nim odnosi sukcesy, grając w siatkówkę w szkolnej drużynie. Ma też nadzieję, że wyjątkowy wygląd otworzy jej drzwi do kariery modelki. Ma już za sobą pierwszą profesjonalną sesję.

Więcej o: