Ma najdłuższe rzęsy na świecie. Trafiła do Księgi Rekordów Guinessa. "Lekarz nie potrafił tego wyjaśnić"

You Jianxia pochodzi z Chin i obecnie jest posiadaczką najdłuższych rzęs na świecie. Kobieta trafiła do Księgi Rekordów Guinessa 28 czerwca 2016 roku. Wówczas jej najdłuższa rzęsa liczyła 12,4 centymetra.
Posłuchaj podcastu o Paulina Smaszcz myśli o walkach w social mediach, hejcie i o byciu nielubianą?

Kilka lat później, a dokładnie 20 maja 2021 roku wykonano kolejny pomiar, z którego wynikało, że jej rzęsy wciąż rosną! Najdłuższa wówczas mierzyła 20,5 cm. 

- Po raz pierwszy zdałam sobie sprawę, że moje rzęsy rosną w 2015 roku. Nadal powoli rosną, stają się coraz dłuższe - mówiła You Jianxia, cytowana na łamach guinnessworldrecords.com.

Przyznała też, że kiedyś odwiedzała różnych lekarzy, by poznać przyczynę tego zjawiska. - Lekarz nie potrafił tego wyjaśnić i uznał, że jest to naprawdę niesamowite - opowiadała. Przekonywała, że usiłowała znaleźć "naukowe przyczyny", dla których jej rzęsy są takie długie. - Takie jak geny czy coś innego. Jednak nikt z mojej rodziny nie ma tak długich rzęs jak ja, więc nie da się tego wytłumaczyć - mówiła.

"Moje rzęsy muszą być darem od Buddy"

Obywatelka Chin wierzy, że jej rzęsy tak za sprawą "boskiej interwencji" - czytamy na łamach guinnessworldrecords.com. 

Zastanawiałam się, dlaczego mam takie długie rzęsy, a potem przypomniałam sobie, że lata temu spędziłam w górach ponad 480 dni

- twierdziła.

Więc powiedziałem sobie, że moje rzęsy muszą być darem od Buddy

- dodała.

You Jianxia uważa też, że jej wyjątkowość dodaje jej siły. Dodaje również, że długie rzęsy nie przysparzają jej kłopotów w codziennym życiu. Jeśli już - jak twierdzi - pozwalają jej zaoszczędzić, w który normalnie przeznaczały na makijaż, m.in. aplikację eyelinera.

 

- Dzięki moim naturalnie długim rzęsom nie muszę używać cieni do powiek ani eyelinera. Moje naturalne długie rzęsy działają jak długi eyeliner - powiedziała Jianxia portalowi guinnessworldrecords.com.

Ponieważ moje rzęsy są naturalne, łatwo mi umyć twarz i zająć się codziennymi sprawami. Wypadają i odrastają. Czasami się łamią, jeśli nieostrożnie się je pociągnie. Nie jest to problem, bo wciąż rosną. Są teraz o kilka centymetrów dłuższe, niż były 5 lat temu

- relacjonowała.

- Na co dzień moje rzęsy nie przysparzają mi żadnych zmartwień ani trudności. Tylko dużo radości. Same radości, żadnych kłopotów - podkreślała.

- Chciałbym powiedzieć innym ludziom, których piękno jest unikalne - radujmy się i zachęcajmy do szczęścia - mówiła Yoy Jianxia.

 Źródło: Youtube/guinnessworldrecords.com

Więcej o: