Zakończenie "Świata Według Kiepskich" oburzyło widzów. "To jest absurd i brak szacunku!"

Po blisko 23 latach z anteny znika prawdziwa legenda wśród polskich seriali komediowych. "Świat Według Kiepskich" przedstawiał barwne i niezwykłe życie mieszkańców jednej z wrocławskich kamienic. Jednak ostatni odcinek wzbudził wśród fanów produkcji niemałe kontrowersje. Jak z telewidzami pożegnała się rodzina Kiepskich?

Po ponad 20 latach nadszedł nieubłagany koniec serialu komediowego „Świat według Kiepskich".  Niewątpliwie telewidzowie zdążyli przywiązać się do bohaterów programu, których losy nie tylko bawiły, lecz także potrafiły wzruszyć do łez. Komu udało się zobaczyć, chociaż parę odcinków, ten wie, że każdy z nich był doskonałą dawką humorów oraz zaskakujących historii.

Magdalena Lamparska Magdalena Lamparska zachwyca figurą w czerwonej sukience. "Jakim cudem?"

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednak zaraz po premierze zakończenia pojawiły się głosy mówiące, że nie było to godne zwieńczenie komediowej sagi o rodzinie Kiepskich. Jaki finał przygód mieszkańców ul. Ćwiartki 3/4 mogliśmy zobaczyć na antenie? 

"Świat Według Kiepskich" miał zniknąć z anteny już wcześniej. Wiemy dlaczego! 

Przez ponad 20 lat na antenie "Świat według Kiepskich" zdążył zdobyć miano produkcji kultowej. Widzowie po raz pierwszy mogli zapoznać się z perypetiami Kiepskich 16 marca 1999 roku, a od tego czasu powstało blisko 600 odcinków. Każdy z nich obfity był w zabawne powiedzenia bohaterów, ich nietypowe, dowcipne zwyczaje oraz rozmowy, które większość widzów z łatwością potrafiły doprowadzić do łez. 

Produkcja miała zniknąć z anteny, jednak już znacznie wcześniej. Po śmierci Dariusza Gnatowskiego (Arnold Boczek) w 2020 roku oraz Ryszarda Kotysa (Marian Paździoch) w 2021 pojawiło się wokół serialu wiele kontrowersji. Widzowie twierdzili, że bez wymienionych wyżej postaci cały program znacząco straci na wartości. Telewizja Polsat postanowiła jednak nie kończyć emisji "Świata Według Kiepskich". 

Czego zabrakło w zakończeniu serialu? Widzowie nie byli usatysfakcjonowani... 

Premiera ostatniego odcinka serialu "Świat według Kiepskich" odbyła się w połowie listopada 2022 roku. Jednak po dziś dzień zakończenie sagi pozostawiło niesmak wśród fanów programu. Co mogliśmy obejrzeć w wielkim finale? Przedstawiona została Wigilia Dnia Wszystkich Świętych, podczas której Ferdek za pomocą szczeliny w czasoprzestrzeni mógł przejść w Zaświaty i spotkać się w tym wyjątkowym dniu ze wszystkimi Kiepskimi, czyli swoją zmarłą rodziną

Wiele osób zgodnie jednak stwierdziło, że w ostatnim odcinku spodziewali się oddania hołdu zmarłym aktorom, który przez lata tworzyli serial "Świat Według Kiepskich". Ku zaskoczeniu większości produkcja nie przygotowała żadnego wspomnienia tych uwielbianych postaci. Po premierze finału serialu większość widzów zgodnie przyznała, że zakończenie nie sprostało im wymaganiom.

Nie zabrakło też takich, którzy uznali, że ostatni odcinek to prawdziwy "brak szacunku". Internauci swoją dezaprobatę postanowili wyrazić także w komentarzach pod postem na facebookowym profilu wspomnianego programu telewizyjnego: 

To jest absurd co robicie!
Wielu postaci już nie ma, a i Pan Andrzej widać było, że już mu ciąży granie w tym serialu.... 
Kiedyś to były odcinki ale ostatnie lata to naprawdę żenada.

- komentowali widzowie serialu. 

A wy co uważacie o zakończeniu "Świata Według Kiepskich"? Dajcie znać w komentarzach! 

 
Więcej o: