Skuteczny patent na czyszczenie fug bez szorowania! Użyj tych produktów, a pleśń i brud znikną

Zbliżają się święta, a ze świętami porządki. Szukasz odpowiedzi na pytanie: czym czyścić fugi? Dla wielu osób może to być żmudne zajęcie. Na szczęście istnieją łatwe sposoby, które pozwolą ci skutecznie wyczyścić fugi. Sprawdź, czym najlepiej to zrobić szybko i łatwo.

Czyszczenie fug w łazience dla wielu osób jest żmudnym zajęciem. Zwłaszcza jeżeli w naszej łazience występują trudno dostępne miejsca. Poznaj sprawdzone sposoby na lśniące fugi. 

Fugi to przede wszystkim zabezpieczenie szczelin pomiędzy płytkami. Ponadto wpływają również na ogólny wygląd oraz estetykę. Jeśli ciemnieją przez nagromadzający się brud i pleśń, nasza łazienka zaczyna wyglądać na zaniedbaną.

czyszczenie fugczyszczenie fug Fot. Shutterstock

Jak czyścić fugi? Domowe sposoby na doczyszczenie każdego zakamarka

Pierwszym i podstawowym zaleceniem jest regularne sprzątanie łazienki i na bieżąco usuwanie wszystkich zabrudzeń. Dzięki takiej skrupulatności na fugach nie zacznie zbierać się grzyb powodujący powstawanie ciemnych i trudnych do usunięcia plam. Domowym sposobem na zabezpieczenie fug podłogowych jest pokrycie ich świecą parafinową. Po wyczyszczeniu przetrzyj zwyczajną świecą parafinową te miejsca, gdzie brud dotychczas pojawiał się najprędzej. Wosk nie dopuści do zawilgocenia powierzchni, zapobiegając tym samym pojawieniu się pleśni i przyleganiu zanieczyszczeń. Dzięki temu możesz zapomnieć na dłuższy czas o myciu fug na podłodze. 

czyszczenie fugFot. Shutterstock

Czyszczenie fug octem, sodą i cytryną

Aby łatwo i szybko wyczyścić fugi znajdujące się na większych powierzchniach, najlepiej przygotować domowy spray do fug.

  1. Zacznij od przygotowania dużej butelki ze spryskiwaczem.
  2. Zmieszaj pół szklanki sody oczyszczonej z 1/3 szklanki soku z cytryny oraz 1/4 szklanki octu.
  3. Składniki wymieszaj ze sobą dokładnie i uzupełnij butelkę letnią wodą.
  4. Środek nanieś na fugi, a po odczekaniu 10 minut przetrzyj je szczoteczką lub gąbką.

Brud powinien sam odejść z powierzchni. 

dodatki do łazienkidodatki do łazienki shutterstock.com

Czyszczenie fug tabletką do zmywarki

  1. W składzie kostek do zmywarki znajdują się substancje czyszczące i wybielające. Można wykorzystać je nie tylko do czyszczenia naczyń, ale również do wyszorowania brudnych fug.
  2. Rozpuść kostkę w niewielkiej ilości wody.
  3. Powstałym roztworem natrzyj fugi i pozostaw na kilka minut.
  4. Następnie wyczyść fugi szczoteczką.

Brud powinien bez problemu odejść sam.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: