Jakie są najbardziej kontrowersyjne nazwiska w Polsce? "Fiut" wcale nie na 1. miejscu

Pizdołap, Pipa, Kozibąk, Szmata czy Żygadło to tylko niektóre z propozycji nietypowych nazwisk w Polsce. Kontrowersyjnych przykładów nie brakuje, o czym przekonać może nas niejeden urzędnik. Choć w oczach wielu osób uchodzą one za śmieszne lub wulgarne, to znajdą się też tacy, którzy traktują jako coś zupełnie normalnego.

Nie jest niczym odkrywczym, że polskie nazwiska potrafią być wyjątkowo ciekawe i unikatowe. Czy wiedziałaś jednak, że wśród nich znajdują się również takie, które pochodzą od słów obraźliwych? Pewne nazwy własne są silnie nacechowane i mogą przy tym wzbudzać rozmaite emocje. Ciekawych przykładów w Polsce nie brakuje, o czym zapewnić może każdy urzędnik. Jakie nazwiska należą do tych najbardziej kontrowersyjnych?

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kontrowersyjnych nazwisk w Polsce nie brakuje! Czy jest się czego wstydzić? 

Nazywasz się Fiut i wydaje ci się, że to najbardziej kontrowersyjne nazwisko w kraju, jakie można sobie wyobrazić? Nic bardziej mylnego. Wśród Polaków, których godność może wzbudzać najróżniejsze emocje, najwięcej znajdziemy tych przedstawiających się jako: Fiutek, Huj, Chujek oraz Chujeb. Wbrew powszechnym opiniom, że mogą one stanowić powód do wstydu, znacząca część ich posiadaczy dumnie je nosi. 

Twoja niekonwencjonalne nazwisko stanowi dla ciebie problem? Wszystko jest w twoich rękach! 

Często mówi się, że nasze imię może mieć niemały wpływ na to, jak postrzegają nas inny ludzie. Nie inaczej dzieje się również z nazwiskami. Dopóki nie poznamy lepiej konkretnej osoby, jej nietypowe nazwisko może być pierwszym, na co zwrócimy uwagę. Czy jest się jednak o co martwić? 

Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnego stopnia akceptacji naszego nazwiska. Jeżeli nie stanowi ono źródła twojej niższej samooceny i czujesz się z nim dobrze, w żaden sposób nie powinno wpłynąć ono na twoje codziennie funkcjonowanie. Jeżeli jednak czujesz, że po zmianie nazwiska poczujesz się lepiej, nic nie stoi na przeszkodzie do jego modyfikacji. Wystarczy mieć skończone 18 lat, odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego i złożyć odpowiedni wniosek

Więcej o: