Ten środek za 2 zł działa lepiej od drogich detergentów. W mig wyczyści szafki kuchenne z tłuszczu

Szafki kuchenne wymagają częstego sprzątania. Pozbycie się tłustych plam nie jest jednak proste. Zamiast wydawać krocie na drogie detergenty, warto sięgnąć po sprawdzony produkt za 2 zł. Poznaj sprawdzone triki, dzięki którym w twojej kuchni zapanuje nieskazitelny porządek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas gotowania, para wodna może powodować osadzanie się tłustego nalotu na szafkach kuchennych. Z tego powodu ich regularne czyszczenie jest tak ważne. Pozbycie się plam nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Na szczęście z pomocą przychodzą domowe sposoby, dzięki którym usuniesz je w mgnieniu oka.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Wydaj 2 złote i pozbądź się brudu z szafek kuchennych. Poznaj banany trik i zaoszczędź pieniądze

Domowe sposoby na czyste mieszkanie są nie tylko tanie, ale i skuteczne. Aby pozbyć się tłustego osadu z szafek kuchennych, wystarczy użyć ciepłej wody, cytryny i sody oczyszczonej. Połącz ze sobą szklankę proszku i dwie szklanki płynu z sokiem. Całość dokładnie wymieszaj. Przelej specyfik do butelki ze spryskiwaczem, a następnie nanieś go na zabrudzenia. Po mniej więcej trzech minutach zetrzyj go miękką ściereczką. Powtarzaj ten proces do momentu, w którym plamy całkowicie znikną.

Sprawdzone sposoby na nieskazitelną kuchnię. Ocet z wodą zapewnią jej błysk

Naturalna kwasowość octu sprawia, że produkt idealnie nadaje się do roli środka czyszczącego. Połącz go z ciepłą wodą w stosunku 1:1, po czym nałóż mieszankę na gąbkę lub ściereczkę. Jeśli po przetarciu szafek, zabrudzenia nadal będą widoczne, sięgnij po butelkę z atomizerem. 

Tak samo, jak w przypadku triku z cytryną i sodą, przelej specyfik do pojemnika. Następnie dokładnie spryskaj tłuste plamy. Po kilku minutach przetrzyj powierzchnie ściereczką nasączoną ciepłą wodą. Na sam koniec wysusz szafki ręcznikiem papierowym lub suchą szmatką.

Więcej o: