Elektroniczne kartki na Boże Narodzenie - jak je zrobić? Najpiękniejsze darmowe e-kartki świąteczne

Elektroniczne kartki na Boże Narodzenie? Wiele osób wciąż decyduje się na wysyłanie tradycyjnych życzeń pocztowych. Okazuje się jednak, że ich wersja elektroniczna również ma wiele zalet.

Elektroniczne kartki na Boże Narodzenie, czyli co? 

Czym właściwie są elektroniczne kartki na Boże Narodzenie? W gruncie rzeczy niewiele różnią się one od swoich papierowych odpowiedniczek. Można jednak stwierdzić, że jest to rozwiązanie uwspółcześnione. 

Krótkie życzenia bożonarodzeniowe, które ucieszą bliskich. Spraw im radość świątecznym SMS-emKrótkie życzenia bożonarodzeniowe, które ucieszą bliskich. Spraw im radość świątecznym SMS-em Fot. Brett Sayles / Pexels.com

Dlaczego elektroniczne kartki na Boże Narodzenie mogą być lepsze od tradycyjnych? Za skorzystaniem z nich przemawia przynajmniej kilka kwestii. Przede wszystkim kartki elektroniczne:

  • można nadać bez wychodzenia z domu, tradycyjna kartka świąteczna wymaga zaś odwiedzenia placówki pocztowej;
  • mogą być darmowe - wykonane samodzielnie lub dzięki nieodpłatnym szablonom dostępnym w Internecie;
  • występują w dużej różnorodności - każdy może tu znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Darmowe kartki do pobrania

W jaki sposób można nadać taką elektroniczną pocztówkę? Darmowe e-kartki do pobrania to pierwsza z możliwych opcji. Można je pobrać bez dodatkowych opłat na jednej ze stron poświęconych takim zagadnieniom. Chodzi choćby o:

  • https://e-kartki.net.pl/;
  • http://kartki4you.pl/;
  • http://ekarteczka.pl/.

Krótkie życzenia bożonarodzeniowe, które ucieszą bliskich. Spraw im radość świątecznym SMS-emKrótkie życzenia bożonarodzeniowe, które ucieszą bliskich. Spraw im radość świątecznym SMS-em Fot. Brett Sayles / Pexels.com

Zobacz wideo Dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia?

Jak zrobić kartki bożonarodzeniowe? 

Jak zrobić kartki bożonarodzeniowe? W wersji elektronicznej można też wysyłać wiadomości graficzne o wyższym poziomie personalizacji. Dzięki kreatorowi kartek otrzymujemy do dyspozycji bardzo duży zasób obrazów, grafik i ilustracji do wyboru. Można nimi wypełniać szablony, które w przypadku niektórych programów liczone są w setki. 

Życzenia świąteczne. Wierszyki i rymowanki na Boże Narodzenie (zdjęcie ilustracyjne)Życzenia świąteczne. Wierszyki i rymowanki na Boże Narodzenie (zdjęcie ilustracyjne) Fot. unsplash.com (zdjęcie ilustracyjne)

To doskonała opcja dla tych osób, które chciałyby wysłać bliskim lub znajomym kartkę bożonarodzeniową z indywidualnymi elementami. Dodatkowo korzystanie z kreatora jest intuicyjne. Nie potrzeba wielkiej wprawy lub zdolności do tego, by stworzyć kolorową pocztówkę elektroniczną z życzeniami. 

Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową na komputerze?

Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową na komputerze? Wśród wielu możliwości można także wybrać pakiet Microsoft Office i program Publisher. Połączenie możliwości PowerPointa i MS Word także pozwala na tworzenie kart z pozdrowieniami. Wśród nich dostępna jest także opcja świąteczna. Również w tym przypadku istnieje duża możliwość modyfikacji: dotyczy choćby kolorów, kształtów i czcionek. Do tego własny podpis, zdjęcia i kartka elektroniczna jest gotowa.

Gdzie jeszcze można stworzyć własne projekty graficzne za darmo? Oto kilka propozycji:

  • PhotoScape X
  • Photopea
  • GIMP
  • Canva

Czy kartki elektroniczne zastąpią tradycyjne?

Czy kartki elektroniczne zastąpią tradycyjne życzenia zapisane na papierze i przesłane drogą pocztową? Liczba tych ostatnich spadła już i tak choćby dzięki rozpowszechnieniu się zwyczaju przesyłania życzeń drogą SMS. W praktyce z pewnością część z nas i tak wyśle tradycyjną pocztówkę do krewnych lub znajomych z tego powodu, że jest to ciekawy zwyczaj. Wykorzystanie drogi elektronicznej także może budzić bardzo pozytywne emocje - w końcu przede wszystkim liczą się pamięć i zaangażowanie. Trzeba zaś nieco kreatywności po to, by stworzyć samemu właśnie kartkę z życzeniami na Boże Narodzenie

Zobacz też: Eko bombka - 8 pomysłów zero waste na świąteczne ozdoby

Więcej o: