71-letnia modelka odsłoniła brzuch na wybiegu. Kobieta ujawnia sekret gładkiej skóry i braku cellulitu

Świat mody coraz częściej otwiera się nie tylko na kobiety, o różnej sylwetce, ale również na panie w średnim wieku. Jednym z takich przykładów jest Rosa Saito, której kariera rozpoczęła się przed 70. rokiem życia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W sieci nie brakuje przykładów na to, że wiek to tylko liczba. Jedną z tych kobiet jest Rosa Saito, która ma ponad 70 lat i robi karierę modelki, gdzie stale przełamuje stereotypy. Zobacz, jak się prezentuje na wybiegu w krótkiej koszulce, odsłaniającej brzuch.

 
Zobacz wideo Joanna Krupa jurorką w "Tańcu z Gwiazdami"? Tak zareagowała na pytanie reportera

Wiek to tylko liczba. Rosa Saito stale to udowadnia

Karierę modelki zaczęła w wieku 68 lat i nie może narzekać na brak zleceń. Rosa Saito wciąż zapraszana jest do współpracy z wieloma markami, które są otwarte na dojrzałe kobiety, w swoich kampaniach. Obecnie ma 71 lat i wciąż zachwyca nieprzeciętną urodą i niezwykle smukłą sylwetką. Rosa to pseudonim artystyczny Setsuko Saito, które przybrała, gdyż jest łatwiejsze w wymowie. Modelka pochodzi z Brazylii i w ciągu życia zajmowała się śpiewem, pisaniem oraz rysowaniem. Jej życie nie zawsze było takie kolorowe, w wieku 22 lat zaczęła zajmować się chorą matką, a w 2000 roku została wdową z trójką dzieci. Mimo tych wydarzeń kobieta nie straciła wiary, że będzie dobrze, a pomogło jej w tym m.in. ogrodnictwo, które z czasem przerodziło się w pasję. To właśnie wśród roślin odnalazła równowagę życiową oraz spokój.

 

71-letnia Rosa Saito w świecie mody. Jak zaczęła się przygoda?

Rosa Saito nie od razu była przekonana do swojego udziału w świecie mody. Odmówiła pierwszego zlecenia pozowania do zdjęć, które dostała od fotografa. Przedstawiciele jednej z agencji modelek próbowali dwukrotnie, lecz dopiero po roku kobieta podjęła decyzję i zgodziła się. Wszystko zaczęło się, kiedy miała 68 lat i nie miała świadomości, na czym polega świat mody, który z czasem stał się kolejną z jej pasji. To właśnie ciekawość nowych rzeczy przekonała ją do spróbowania swoich sił jako modelka.

Saito zaliczyła nawet występ na prestiżowej imprezie São Paulo Fashion Week. Gładka cera i brak cellulitu to zasługa picia herbaty oraz unikania wysokoprzetworzonego jedzenia. Kobieta zaznacza również, jak ważna jest dla niej pielęgnacja, w której nie brakuje aloesu, oleju kokosowego i oliwy z oliwek. Saito twierdzi, że "piękno to dbanie o swoje myśli, swoją duchowość", a wszystkie kobiety aspirujące na modelkę zachęca, żeby "nigdy nie przestawały marzyć, ponieważ są we właściwym miejscu i czasie".

 
Więcej o: