Kim jest Marina Łuczenko? Żona Wojciecha Szczęsnego była znana na długo przed ich związkiem

Najbliższa rodzina Wojciecha Szczęsnego, czyli jego żona Marina i ich synek Liam, towarzyszyła mu na mundialu w Katarze. Niewiele fanów piłki nożnej o tym wie, że partnerka bramkarza była znaną celebrytką na długo przed ich związkiem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marina Łuczenko-Szczęsna od kilku lat pojawia się na meczach reprezentacji Polski. Jak wyglądała jej kariera w show-biznesie, zanim została żoną popularnego bramkarza? 

Zobacz wideo Liam śpiewa piosenkę Mariny

Początki kariery Mariny Łuczenko. Od talent show, po muzyczny sukces

Marina Łuczenko urodziła się 3 lipca 1989 roku w mieście Winnica, na terenach Ukrainy, należących wówczas do Związku Radzieckiego. Gdy miała dwa lata, wraz z rodzicami przeniosła się do Polski, skąd pochodzili jej dziadkowie. Od najmłodszych lat dziewczyna przejawiała zainteresowanie muzyką. W krótkim czasie ukończyła szkołę muzyczną I stopnia, a także brała udział w wielu talent show, takich jak np. "Szansa na sukces" czy "Droga do gwiazd". 

 

Prawdziwą popularność przyniosło jej trzecie miejsce w konkursie dla muzyków "New Wave". Następnie, w 2008 roku, Marina została uczestniczką "Tańca z gwiazdami". Co ciekawe, Łuczenko ma za sobą także epizod aktorski. Żona Wojciecha Szczęsnego zagrała Amandę, córkę głównego bohatera, w "39 i pół" i jego spin-offie. Pierwszy singiel Mariny ukazał się w 2010, a zaledwie rok później wydany został jej debiutancki album "Hard Beat".

Stale rosnąca sława Mariny Łuczenko. Czym się dziś zajmuje?

Po przesłuchaniu pierwszej płyty, fani Mariny musieli poczekać na kolejną aż do 2017 roku. Nie oznacza to jednak, że artystka w tym czasie nie rozwijała swojej kariery. Wręcz przeciwnie. Łuczenko ciągle publikowała nowe single zapowiadające nowy krążek. Co więcej, w 2016 polskie media obiegła informacja o ślubie Mariny i Wojciecha Szczęsnego. Cztery lata po jej ślubie fani otrzymali od wokalistki nową płytę pod tytułem "Warstwy".

 

Dziś nadal zajmuje się tworzeniem muzyki, jednak o wiele częściej można spotkać ją na Instagramie. W 2019 zdobyła nagrodę Influencer roku "Joy" w kategorii Fashion Influencer. Od czterech lat wychowuje razem z Wojciechem synka Liama. Rodzina bramkarza często dopinguje mu z trybun podczas najważniejszych spotkań. 

Więcej o: