Zbliża się potężna śnieżyca. Nawet 40 cm śniegu. Kiedy do Polski dotrze dwucyfrowy mróz?

Prognozy pogody na nadchodzący tydzień prezentują się naprawdę ciekawie. W kraju może pojawić się na tyle silna śnieżyca, że sparaliżuje komunikacyjnie wiele miast. Czego możemy się spodziewać w Polsce w grudniu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaczęła się meteorologiczna zima, a wkrótce rozpocznie się również astronomiczna. Pogoda w grudniu nie zawsze jednak była dopasowana do kalendarza. W 2021 roku mieliśmy do czynienia z jednym z najzimniejszych miesięcy od 2012 roku, gdzie temperatury były poniżej normy. Najcieplejszym grudniem w ciągu ostatnich lat, był ten z 2015 roku, gdzie średnia miesięczna temperatura ogólnokrajowa była wyższa od normy o 5 stopni. Jakiej pogody powinniśmy się spodziewać w tym roku?

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Pogoda na grudzień 2022. Jak zapowiadają się najbliższe dni? 

Początek tygodnia przyniesie pochmurne dni z opadami głównie deszczu i deszczu ze śniegiem.

Pogoda na drugi tydzień grudnia 2022. Nawet 40 cm śniegu i dwucyfrowy mróz

Jak widzimy na serwisie windy.com w poniedziałek 12 grudnia około godziny 12 cała Polska będzie pokryta warstwą śniegu. Temperatura miejscami spadnie do -4 stopni Celsjusza. W niektórych częściach Polski warstwa śniegu wyniesie nawet 40 cm. 

Pogoda na grudzień 2022Pogoda na grudzień 2022 screen windy.com

Niedużo później, bo już w środę 14 grudnia temperatura w południowo-wschodniej części Polski spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. W całej Polsce będzie coraz więcej śniegu.

Pogoda na grudzień 2022Pogoda na grudzień 2022 screen windy.com

Pogoda na Święta Bożego Narodzenia 2022. Szykują się białe święta? 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ma pierwsze prognozy pogody na święta, które przekazał rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Temperatura ma się wahać od minus 1 stopnia na Suwalszczyźnie, do 0 stopni w centrum i do 2-3 stopni na zachodzie kraju. Opady wyniosą zaś do 10 litrów na metr kwadratowy. - Niestety nie wiadomo, kiedy ma padać - czy na początku tygodnia, czy później. Nie wiadomo również, czy będzie to w nocy, czy w dzień, bo jeżeli w nocy, to może być to śnieg, a jeżeli w dzień, to deszcz - dodał.

Więcej o: