Oto trzy introwertyczne znaki zodiaku. Choć mają bogatą osobowość, niechętnie mówią o sobie

Lubią ciszę i spokój, a gdy zbyt długo przebywają z innymi, potrzebują odpoczynku. Od głośnych imprez wolą wieczór z książką, przez co często błędnie uważani są za nieśmiałych. Poznaj najbardziej introwertyczne znaki zodiaku.

Introwertyczne znaki zodiaku lubią odpoczynek w domowym zaciszu. Towarzystwo innych wysysa z nich energię, dlatego po każdym większym spotkaniu potrzebują chwili ciszy i spokoju, by na nowo naładować baterię. Z reguły są spokojni i skupiają się na własnych przeżyciach. Można rzec, że często bujają w obłokach i żyją we własnym świecie. Ich wrodzona wrażliwość i wyczucie sprawiają, że są wspaniałymi przyjaciółmi i partnerami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Samotni w Boże Narodzenie. "Dziś każdy z rodziny jest sam sobie. Młodym nie wpaja się miłości rodzinnej"

Rak lubi chować się w swojej skorupie. To najlepszy przyjaciel, na którym możesz polegać

Rak, zupełnie jak symbolizujące go zwierzę, ukrywa się za bezpiecznym pancerzem. Chroni w ten sposób swoją wrażliwą naturę. Nie oznacza to jednak, że stroni od wszystkich ludzi, gdyż swoją energię zachowuje dla najbliższych. To wspaniały słuchacz i przyjaciel, na którym możesz polegać. Mimo bogatej osobowości niechętnie skupia się na sobie i rzadko dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Wokół niego krąży wiele sekretów i tajemnic.

Ryby błędnie uważane są za ekstrawertyków. Tak naprawdę lubią odpoczywać w ciszy i samotności

Ryby często uważane są za ekstrawertyków, gdyż wydaje się, że wspaniale się odnajdują wśród innych ludzi. Prawda jest taka, że na towarzyskie wyjścia często zakładają "maski", które czynią z nich wspaniałych gawędziarzy i osoby chętne do zabawy. W rzeczywistości najlepiej odpoczywają w domu, z dala od hałasu i gwaru. Po każdym takim wyjściu muszą w ciszy i spokoju naładować baterie i odpocząć. Mają niebywale rozbudowany świat wewnętrzny, jednak mało kto je tak naprawdę rozumie. Choć z pozoru towarzyskie — ciężko zdobyć ich przyjaźń i zaufanie.

Panna mówi to, co myśli. Jest szczera i bezpośrednia

Panna to samotnik i intelektualistka. Najlepiej i najszybciej rozwija się w pojedynkę. W rozmowach nie potrafi lać wody i prowadzić niezobowiązującej pogawędki, zamiast tego mówi zwięźle, szczerze i do rzeczy. Nie wszystkim się to podoba, ponieważ w swoich wypowiedziach bywa szczera do bólu. Do przysłowiowego szczęścia nie potrzebuje obecności innych osób. Ceni sobie spokój.

Więcej o: