Pielęgniarka pokazuje, jak ściągnąć obrączkę z palca za pomocą wstążki. Zsuniesz ją teraz bez trudu

W przypadku spuchniętych palców, na których nosisz obrączkę lub pierścionek, nie podejmuj pochopnych decyzji. Oto kilka sprawdzonych sposobów, jak bezpiecznie i bez strat zdjąć biżuterię ze spuchniętej dłoni. Jednym z nich podzieliła się w sieci pielęgniarka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zazwyczaj powodem spuchniętych palców jest kilka czynników. Jednym z nich jest zmiana temperatury. Nasze ciało szybko reaguje na wszelkie zmiany. Mimo że początkowo mogą być one niewidoczne, opuchnięte place nie sposób nie zaobserwować. Drugą przyczyną może być choroba, zatrzymanie wody w organizmie, zmiany ciśnienia czy duży wysiłek fizyczny. Przy noszeniu ciężkich przedmiotów pamiętaj o zdjęciu pierścionka lub obrączki, gdyż mogą później lekko spuchnąć.

Zobacz wideo Mydło nie wystarczy. Jak zdjąć ciasny pierścionek?

Jak ściągnąć pierścionek ze spuchniętego palca? Ten trik pomoże ci uratować sytuację

Dobrym sposobem na usunięcie pierścionka lub obrączki z bardzo spuchniętego palca jest użycie opaski uciskowej. Pielęgniarka ze Stanów Zjednoczonych pokazała w sieci sprytny trik. Zacznij od wsunięcia jednego końca pod biżuterię. Następnie powoli, ale stanowczo rozwijaj opaskę tak jak na zamieszczonym nagraniu poniżej. Podczas rozwijania kawałka materiału od dołu, pierścionek przesunie się w górę, aż będzie można go usunąć. Jeśli nie przesunął się na tyle wysoko, by można było go ściągnąć, powtórz czynność jeszcze raz.

Jak zdjąć pierścionek ze spuchniętego palca za pomocą folii spożywczej? Zapomnij o mydle

Drugim sposobem usunięcia tkwiącego na placu pierścionka lub obrączki jest sięgnięcie, po folię spożywczą. Należy ciasno nawinąć folię spożywczą na opuchnięty palec, aż do momentu, gdy będzie sięgać linii pierścionka. Zwróć uwagę, żeby folia bardzo dokładnie przylegała, do skóry. Odczekaj chwilę, a następnie polej palec olejem, tak by dostał się także pod pierścionek. Po chwili opuchlizna powinna nieco zmaleć, a palec powinien wrócić częściowo do pierwotnego rozmiaru i usunięcie biżuterii będzie łatwiejsze.

Jeśli domowe metody nie przyniosą zadowalających skutków, a pierścionek nadal znajduje się na spuchniętym palcu, udaj się do salonu jubilerskiego, gdzie złotnicy, powoli przetną pierścionek lub obrączkę. Nie czekaj również z wizytą u lekarza, gdyż opuchlizna może się powiększać, a tym samym spowodować brak dopływu krwi do palca.

Więcej o: