Kiedy jest niedziela handlowa? W grudniu 2022 przypada ich kilka. W jakie dni zrobisz zakupy?

Wiele osób zastanawia się, kiedy będzie najbliższa niedziela handlowa. Każdy z nas powoli przygotowuje się do nadchodzących Świąt, kupując prezenty i składniki do ugotowania potraw wigilijnych. Kiedy jest niedziela handlowa? W grudniu 2022 będzie kilka okazji, by zrobić bożonarodzeniowe zakupy.

Czas zacząć przygotowywać się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Grudzień to miesiąc, gdy każdy z nas ma wiele obowiązków na swojej głowie, dlatego trudno jest czasami zrobić zakupy w dni powszednie. W tym roku jednak będzie kilka możliwości, by udać się do sklepu w niedziele handlowe. Kiedy przypada najbliższa niedziela handlowa?

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz: „Rewolucji w zakazie handlu nie będzie"

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy jest niedziela handlowa w grudniu 2022? W te dni zrobisz świąteczne zakupy

W tym roku przypadało jedynie siedem niedziel handlowych, podczas których mogliśmy śmiało robić zakupy. W tym kilka z nich przypada na ostatni miesiąc 2022 roku. Najbliższa niedziela handlowa zaplanowana jest na 11 grudnia. To wtedy będzie można udać się do sklepów, by zrobić zakupy. Okazuje się jednak, że to nie jedyny grudniowy termin, podczas którego śmiało będziemy mogli udać się po świąteczne zakupy. 

Kiedy jest niedziela handlowa w grudniu 2022? Poza 11 grudnia przypada ona również na 18 grudnia - tydzień przed bożym narodzeniem. Warto zapisać je w swoim kalendarzu, by w ferworze świątecznych przygotowań nie zapomnieć, że istnieje wtedy możliwość, by udać się również na niezbędne zakupy. Nie ma co jednak liczyć na więcej niedziel handlowych w 2022 roku. Przedostatnia i ostatnia niedziela roku to pierwszy dzień Świąt, czyli Boże Narodzenie oraz Nowy Rok, dlatego wtedy sklepy będą zamknięte.

Jak przypadają niedziele handlowe 2023? W nadchodzącym roku 

Grudzień 2022 zapowiada się przyjemnie, jeśli chodzi o możliwość robienia zakupów w weekendy. W nadchodzącym roku będzie podobnie. Najbliższa niedziela handlowa 2023 wypada w styczniu. Następne będą kwietniu, czerwcu, sierpniu oraz grudniu. W sumie niedziele handlowe 2023 przypadają na siedem dni i wtedy śmiało będzie można zrobić zakupy w wielu sklepach stacjonarnych.

Więcej o: