Jak osiągnąć sukces? Ekspert zdradza kilka codziennych rytuałów, które mogą ci w tym pomóc

Wiele osób marzy o tym, by dokonać czegoś wielkiego. Nie wystarczy wiedza w danej dziedzinie, pieniądze, ani nawet odrobina szczęścia, jeśli będzie brakowało w tej układance jednego, ważnego elementu. Jak osiągnąć sukces? Ekspert zdradza przydatne wskazówki.

Co łączy osoby, które odniosły ogromny sukces? Okazuje się, że to nie tylko wielkie dokonania, lecz także droga, którą obrały, by osiągnąć to, o czym marzyły. Co to takiego? Travis Bradberry, który jest mówcą motywacyjnym, wskazuje, że wystarczy zmienić swoją poranną rutynę, a sukces stanie w zasięgu każdego z nas.

Zobacz wideo Wersow wymieniła swoje trzy największe sukcesy

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak osiągnąć sukces? To może sprawić, że ci się powiedzie

Travis Bradberry jest ekspertem, który pomaga ludziom osiągać lesze wyniki w pracy i biznesie. Jego mowy motywacyjne są porywające, a wskazówki, których udziela, mogą przybliżyć każdego z nas do tego, by osiągnąć sukces. Sekret tkwi w porannych rytuałach, które uczą dyscypliny. 

Mark Zuckerberg zredukował konieczność podejmowania decyzji o poranku. Dzięki temu np. codziennie zakłada klasyczną, szarą koszulkę i dżinsy, by nie zastanawiać się, co powinien włożyć. A Bill Gates każdego ranka biega na bieżni, oglądając filmy edukacyjne z różnych dziedzin. Łączy ich więc codzienna, poranna rutyna, do której stosują się każdego dnia bez wyjątku.

Rób to każdego dnia, a będziesz bliżej osiągnięcia sukcesu. 4 uniwersalne rady

Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest dyscyplina, dlatego tak ważne jest posiadanie porannej rutyny. Każdy taki codzienny rytuał uczy nas, że dążenie do sukcesu składa się nawet z tak banalnych z pozoru elementów. Travis Bradberry wskazuje, co warto robić:

  • Zaczynaj dzień tak samo - wypicie wody z cytryną na czczo, zaraz po przebudzeniu wpływa pozytywnie na organizm.
  • Ćwicz ciało i umysł - nie musisz każdego ranka chodzić na siłownię. Wystarczy krótki spacer, kilka prostych ćwiczeń czy chwila rozciągania, by pobudzić ciało do działania. Warto skupić się na wykonywaniu tej czynności bez dodatkowych bodźców, by wyciszyć umysł. 
  • Zdrowe śniadanie - zbilansowane posiłki są kluczem do dobrego samopoczucia i posiadania dużej ilości energii do działania. Warto więc zacząć każdy dzień od porządnego śniadania.
  • Planuj dzień - by nie pogubić się w codziennych obowiązkach, a przy tym też nie zapomnieć o ważnych sprawach, planuj każdego ranka to, co będziesz robić. Zapisz na listę nawet błahe rzeczy jak zrobienie prania czy odkurzenie mieszkania. Dzięki temu odciążysz swój umysł od nadmiaru myśli i będziesz miała przestrzeń na kreatywne myślenie.
Więcej o: