Dodaj szklankę do wiadra i umyj podłogę. Panele zalśnią czystością jak nowe

Żaden detergent nie radzi sobie ze smugami i plamami na panelach podłogowych? Zamiast wydawać krocie na kolejne środki, warto sięgnąć do kuchennej szafki. To właśnie tam znajdziesz najlepszy preparat do mycia podłóg.

Jak umyć panele podłogowe, żeby ich nie zniszczyć? Przede wszystkim warto pamiętać, aby unikać nadmiaru wody. Dobrze odciśnięty mop to podstawa. Później należy zadbać o odpowiedni preparat do mycia podłóg. Ten jak się okazuje, mamy w kuchennej szafce. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Czym umyć podłogi? Domowe sposoby, które zachwycają efektem 

W przypadku ciemnych, drewnianych podłóg doskonałym rozwiązaniem będzie wykorzystanie... czarnej herbaty. Należy jedynie w szklance wrzątku zaparzyć sześć torebek czarnej herbaty, a następnie dodać do wiadra z wodą (ok.1,5 l). Z tym trikiem nie tylko pozbędziemy się smug, ale też zatrzymamy głęboki kolor paneli. 

Osoby poszukujące bardziej uniwersalnego środka powinny wypróbować zaś ocet. Szybko pozbędzie się on z podłóg wszelkich zabrudzeń. Na 2,5 l wody wystarczy 1,5 łyżki octu i opcjonalnie kilka kropel olejku eterycznego. Po umyciu podłogi takim roztworem, warto ją następnie przetrzeć ponownie mopem zamoczonym w wodzie bez żadnych dodatków i na koniec zostawić do wyschnięcia. 

Inny domowy sposób na mycie podłogi? Przydadzą się tabletki do zmywarki 

Na tym jednak nie koniec domowych trików, jeśli chcemy pozbyć się smug i zacieków z podłogi. Świetnie z takimi zabrudzeniami poradzą sobie też tabletki do zmywarki. Należy jedną sztukę rozpuścić w 2,5 l ciepłej wody. Środek ten zawiera nie tylko enzymy rozpuszczające tłuszcz, ale też ma właściwości nabłyszczające, dzięki czemu efekt z pewnością będzie zachwycający. 

Więcej o: