Mrozowska szczerze o problemie po roli Majki w "Rodzinie zastępczej". "Nikt nie traktował mnie poważnie"

Monika Mrozowska skradła serca widzów jako Majka z serialu "Rodzina zastępcza". Dostała rolę z przypadku, gdy miała 19 lat i przez dekadę dorastała na oczach wielu Polaków. Jak aktorka wspomina pracę nad erialem? Rola Majki sprawiła, że Mrozowska musiała zmierzyć się z pewnymi trudnościami.

"Rodzina zastępcza" to kultowy polski serial, który skradł serca wielu widzów. Przez dekadę mogliśmy oglądać na ekranie perypetie rodziny Kwiatkowskich, a ich dzieci dojrzewały na naszych oczach. Tak właśnie było między innymi z serialową Majką, którą zagrała Monika Mrozowska. Jak wspomina ten czas?

Zobacz wideo Monika Mrozowska ćwiczy jogę podczas burzy

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Monika Mrozowska otrzymała rolę z przypadku. To nie ona miała wziąć udział w kastingu

W wywiadzie dla Plejada.pl Monika Mrozowska przyznała, że to nie ona miała wziąć udział w kastingu do serialu "Rodzina zastępcza". Aktorka miała wtedy 19 lat i pojawiła się tam jako opiekunka swojego brata, który starał się o rolę. Przyznaje, że na korytarzu zaczepiła ją kobieta, która zaproponowała, by wzięła udział w kastingu, jeśli w 15 minut zdoła nauczyć się kilku kartek tekstu. Finalnie to Monice została zaproponowana rola w serialu, a nie jej bratu.

Aktorka pozytywnie wspomina czas spędzony na planie "Rodziny zastępczej". Rola Majki pozwoliła jej zdobyć cenne doświadczenie aktorskie, lecz wiązało się to również z różnymi wyrzeczeniami. Aktorka przyznaje, że rozpoczęła pracę nad serialem cztery miesiące przed maturą, co trudno było jej wówczas pogodzić. Monika zdała egzamin dojrzałości i planowała wybrać się do szkoły aktorskiej. Nie miała jednak czasu, by przygotować się do egzaminów wstępnych. Nie dostała się tam, lecz tego nie żałuje, bo w innym przypadku musiałaby zrezygnować z pracy nad serialem. 

Monika Mrozowska miała problem po zagraniu Majki w serialu. Co sprawiło, że tak się stało?

Rola Majki w serialu "Rodzina zastępcza" wiązała się z tym, że aktorka przez dekadę dorastała na oczach widzów. Wspomina, że przez to była często postrzegana i traktowana jak dziecko. W końcu w umysłach wielu osób zapisała się jako nastolatka. Monika Mrozowska przyznała:

Nikt nie traktował mnie poważnie, co wpływało na moje poczucie własnej wartości. Miałam w tamtym czasie mnóstwo pomysłów na różne autorskie projekty, ale nie pozwalano mi ich realizować, bo w oczach wszystkich nadal byłam dziewczynką

Aktorka wspomina, że nie zmieniło się to nawet wtedy, gdy zaszła w pierwszą ciążę. Bardzo chciała zerwać z tym wizerunkiem, lecz ciągnął się on za nią latami. Dziś Monika Mrozowska aktywnie prowadzi swoje konta w mediach społecznościowych, gdzie obserwuje ją aż 175 tysięcy fanów. Co jakiś czas aktorka pojawia się w różnych produkcjach filmowych i telewizyjnych, a na co dzień dzieli się na Instagramie swoją codziennością oraz tym, jak wygląda życie w patchworkowej rodzinie.

 
Więcej o: