Umieść tabletkę do zmywarki pod prysznicem, a efekt cię zaskoczy. Prosta sztuczka, którą pokochasz

Nawet na regularnie mytej kabinie prysznicowej prędzej czy później zbierze się brud, osad z mydła i kamienia oraz powstaną trudne do usunięcia zacieki. Zamiast szorować je z pomocą sklepowej chemii, sięgnij po sprawdzone, domowe sposoby, za które zapłacisz grosze.

Kabina prysznicowa to miejsce, z którego korzystamy każdego dnia. Niestety, wiąże się to z nieestetycznymi zaciekami, osadzaniem się kamienia i trudnych do usunięcia zabrudzeń. Na szczęście istnieją proste metody, które sprawią, że będzie lśniła czystością.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Skuteczny i niedrogi sposób na czysty prysznic. Sięgnij po ocet

Domowe sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej są niedrogie, skuteczne i bezpieczne dla zdrowia. Z pomocą octu rozcieńczonego w wodzie w proporcjach 1:1 szybko i bezproblemowo pozbędziesz się osadu z kamienia oraz mydła. Bez obaw możesz spryskać nim zarówno kabinę, jak i kafelki. To również doskonała mieszanka do czyszczenia szyn. Pozostaw na powierzchni przez 10-15 minut, a następnie przemyj gąbką lub ścierką i opłucz wodą. Nie zapomnij wytrzeć do sucha. Nie tylko pozbędziesz się zabrudzeń, ale także utrudnisz powstawanie pleśni na płytkach. 

Jak wyczyścić kabinę prysznicową? Z pomocą sody oczyszczonej i wody utlenionej pozbędziesz się zabrudzeń i pleśni

Jeśli nie przepadasz za zapachem octu, skorzystaj z sody oczyszczonej i wody utlenionej. To idealny sposób na doczyszczenie uporczywych zabrudzeń i pozbycie się pleśni i grzyba w trudnodostępnych miejscach. Rozprowadź sodę i pozostaw na 15 minut, następnie obficie i dokładnie ją spłucz. Gdy wyschnie, polej wodą utlenioną i pozostaw do wyschnięcia.

Sprytny trik na nieskazitelnie czystą kabinę prysznicową. Wytnij w gąbce dziurę i włóż do niej tabletkę do zmywarki

W przypadku wyjątkowo trudnych do usunięcia zabrudzeń sięgnij po trik z tabletką do zmywarki. Załóż rękawiczki, by nie podrażnić dłoni i sięgnij po zwykłą gąbkę. Wytnij w niej niewielką dziurę, w której umieścisz tabletkę. Całość zwilż wodą i zacznij czyścić szybę w kabinie. Gdy skończysz, pozostaw na kilka minut w brodziku, by tabletka rozpuściła się do końca. W ostatnim kroku spłucz wszystko ciepłą wodą. Zarówno szyba, jak i brodzik, będą lśnić czystością.

Więcej o: