Ten produkt to "żelazko" na zmarszczki, Znany jest od pokoleń. Możesz mieć go w kuchni

To niezawodny sposób na zmarszczki, który wykorzystywały już nasze babcie. Smalec gęsi ma właściwości nawilżające, odżywiające, regenerujące i ujędrniające. Już wiele lat temu stanowił zawartość nie tylko kuchennych szafek, ale też - kosmetyczek.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Niezastąpione kosmetyki, które odejmą ci lat. Patrycja Dobrzeniecka: "Nawet 15 lat mniej"

Smalec gęsi w kuchni używany jest przede wszystkim do obróbki termicznej potraw. Doskonale sprawdza się podczas smażenia, pieczenia, gotowania, a także jako dodatek do smarowania pieczywa. To również naturalne lekarstwo, wspomagające proces walki z pierwszymi symptomami przeziębienia lub infekcji grypopodobnych.

Nie jest natomiast wiedzą powszechną to, że perfekcyjnie sprawdza się też jako kosmetyk! Jego rola w codziennej pielęgnacji cery znana jest od pokoleń. Używały go jeszcze nasze babcie. Od lat więc cieszy się popularnością, głównie ze względu na wysoką zawartość witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych i minerałów. Dzięki temu odpowiednio regeneruje i odżywia naszą skórą, dodając jej przy tym gładkości i blasku. 

Smalec gęsi. Jakie składniki odżywcze zawiera?

Jakie związki odżywcze zawiera smalec gęsi? Wśród nich są: witaminy A,B,E, żelazo, potas, cynk, fosfor, magnez, kwas oleinowy.

Witaminy A i E odpowiadają za właściwości przeciwstarzeniowe - zapobiegają wolnym rodnikom, utrzymują odpowiednią gospodarkę wodną skóry i czynią ją napiętą. Dzięki nim oraz kwasowi oleinowemu smalec gęsi doskonale sprawdzi się również jako produkt pielęgnacyjny do cery suchej.

Smalec gęsi nie powinien powodować uczulenia, jednak najlepiej przetestować jego działanie na mniejszym skrawku skóry - przed pełnoobszarową aplikacją.

Jak stosować smalec gęsi na zmarszczki? Niewielką ilość substancji należy delikatnie wmasować w wybrane miejsce. Ze względu na to, że jest wyjątkowo tłusty, wygodniej jest aplikować go na noc. Idealnie sprawdzi się zwłaszcza na zmarszczki pod oczami, różnego rodzaju oznaki zmęczenia widoczne na twarzy, suchość skóry, ale także - na łuszczenie się naskórka.

Smalec gęsi można kupić jako gotowy produkt w sklepie lub przygotować samodzielnie. Możesz nakładać go bezpośrednio na twarz lub zrobić na jego bazie domowe kosmetyki - takie jak maseczka, krem czy peeling.

Czym jest smalec gęsi?

To przetworzony w wysokiej temperaturze tłuszcz sadełkowy gęsi. Dzięki takiej obróbce termicznej nie zawiera szkodliwych wirusów i bakterii. Pomimo wysokiej kaloryczności, posiada wiele użytecznych mikroelementów, które m.in. wpływają na tak szerokie jego zastosowanie. Za jego pomocą można również wypiekać ciasta.

Smalec gęsi ma też bardzo specyficzny, charakterystyczny zapach - przez co nie każdy będzie w stanie używać go jako naturalny kosmetyk.

Źródła: welbi.pl/wizaz.pl/buatic.pl

Więcej o: