Jak wyczyścić sztuczną choinkę? Zastosuj ten prosty trik, a przez długi czas będzie wyglądała jak nowa

Przygotowując się do nadchodzących świąt, nie możemy zapomnieć o choince. To nieodłączny element Bożego Narodzenia. Jeśli zwykle wybierasz sztuczne drzewko, zobacz, co możesz zrobić, by odpowiednio je przygotować. Jak wyczyścić sztuczną choinkę? Podpowiadamy.

Wiele osób przystroiło już swoje mieszkania świątecznymi ozdobami, a inni decydują się na to, by jeszcze z tym poczekać. Jeśli w tym roku planujesz zdecydować się na sztuczną choinkę, zobacz, jak odpowiednio o nią dać, by posłużyła ci w nienagannym stanie przez wiele lat. Wystarczy, że skorzystasz z tych domowych, szybkich trików. 

Zobacz wideo Sztuczna czy prawdziwa? Która choinka bardziej eko?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić sztuczną choinkę? Zrób to, zanim zaczniesz ją ozdabiać

Właśnie przyniosłaś sztuczną choinkę ze sklepu lub domowego schowka? Zanim zaczniesz ją przystrajać, zadbaj o jej pielęgnacje. By gałązki i igiełki świątecznego drzewka świetnie się prezentowały, należy pozbyć się z nich kurzu oraz zanieczyszczeń. Jeśli twój egzemplarz został wykonany z plastiku, śmiało możesz umyć go w wannie z dodatkiem płynu do naczyń lub po prostu opłukać pod prysznicem. Po tym pozostaw drzewko do wyschnięcia i gotowe.

Zdarza się jednak, że niektóre elementy sztucznych choinek wykonane są z metalu, które pod wpływem wilgoci mogą pokryć się rdzą. Warto wtedy strząsnąć z drzewka kurz, a następnie dokładnie przetrzeć je wilgotną szmatką z odrobiną detergentu. Kiedy choinka wyschnie, jest gotowa do tego, by ją przystroić.

W jaki sposób przechowywać choinkę, by dobrze wyglądała za rok? Te sposoby sprawią, że będzie piękna nawet przez wiele lat

Odpowiednia pielęgnacja choinki nie kończy się jednak na jej umyciu tuż przed założeniem ozdób. Kiedy skończą się święta, a ty postanowisz odłożyć drzewko na kolejny rok, odpowiednio je do tego przygotuj. Po zdjęciu wszystkich ozdób i światełek ponownie umyj choinkę jednym ze sposobów, o których była mowa wcześniej. To ważne, by brud oraz kurz nie wniknęły we włókna choinki.

Gdy drzewko wyschnie, dokładnie złóż gałązki. Zamiast pakować choinkę w karton, wykorzystaj duży worek na śmieci. Umieść w nim drzewko, a następnie szczelnie zabezpiecz. Możesz wykorzystać do tego taśmę klejącą lub sznurek. Pamięta też, by choinkę przechowywać w miejscu, gdzie nie ma wilgoci, dlatego często piwnica nie będzie dobrym wyborem. Warto schować ją w mieszkaniu, gdzie nie będzie przeszkadzać lub na strychu.

Więcej o: