Jest decyzja sądu ws. Barbary Kurdej-Szatan. Chodzi o jej wpis na Instagramie o Straży Granicznej

Decyzja sądu w Pruszkowie dotyczy sprawy z listopada 2021 roku, kiedy miał miejsce kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na swoim Instagramie film, który wcześniej upublicznił w mediach społecznościowych Strajk Kobiet.
Zobacz wideo Zobacz wideo: Barbara Kurdej-Szatan opowiedziała o kryzysie w związku z Rafałem Szatanem

Na nagraniu widać było, jak funkcjonariusze Straży Granicznej nie pozwalają grupie uchodźców, wśród których były dzieci, nie pozwalają im przekroczyć granicy.

"To jest k***a straż graniczna" ????? "Straż" ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! K***a !!!!!! Jak tak można !!!!!!! - napisała na Instagramie aktorka, kierując swój wpis wobec strażników.

Wpis został szybko usunięty z mediów społecznościowych. Mimo to aktorka usłyszała zarzuty zniesławienia Straży Granicznej.

Jest decyzja sądu ws. Barbary Kurdej-Szatan. "Nikogo nie znieważyła"

- Nie przyznałam się do winy. Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy - kobiet i dzieci - mówiła w maju 2021 roku.

Za czyn zarzucany aktorce groziła grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

We wtorek nowe informacje w tej sprawie przekazał mecenas Jacek Dubois.

"Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej - Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia" - napisał na Facebooku adwokat.

Przypomnijmy, że pokłosiem wpisu Barbary Kurdej-Szatan były liczne zerwane współprace, m.in. ta z Telewizją Polską. Na przełomie roku 2021 i 2022 Barbara Kurdej-Szatan zniknęła także z reklam sieci telekomunikacyjnej Play, w których grała od 10 lat.

Źródło: Facebook/Wirtualnemedia.pl

Więcej o: